KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
1,120,662
Ethereum
60,758
BNB
6,611.6
XRP
17.76
Bitcoin bir ülkenin resmi para birimi olacak!

Yatırımcıların elinde ki kripto paraları satma sebebi işte bu!

 

Bitcoin ve altcoinlerde olan bu düşüşler yatırımcıların aklında soru işaretleri bırakıyor. Bu düşüş sebeplerini etkileyen temel nedenleri ile ilgili açıklamalar gün yüzüne çıktı. Bu yazımızda ani düşüşlerin sebebinin ne olduğuna bakalım. Yatırımcıların elinde ki kripto paraları satma sebebi işte bu!

 

Yatırımcıların elinde ki kripto paraları satma sebebi işte bu! - Bitcoin 

 

Bitcoin ve Altcoin Satışı

 

Avanti Financial’ın kurucusu ve CEO’su, Tether’in stabilcoin rezervleriyle ilgili son duyurusunun geçen hafta altcoin satışlarına katkıda bulunmuş olabileceğini iddia etti.

Cumartesi günü yayınlanan bir tweet’te Caitlin Long, USDT rezervlerindeki düşüşün “kısa vadeli, düşük riskli, likit menkul kıymetlere değil, kredi varlıklarına yatırıldığını” söyledi.

Avanti CEO’su, tüccarların genel riski azaltmak için diğer kripto para birimlerini satmaya mecbur hissettiklerini iddia etti. Stabilcoin, 58 milyar ABD doları piyasa değeriyle altıncı sırada yer alıyor ve kredi piyasası ayarlama döneminde diğer tokenleri azaltabilir.

Long, “Rezervlere bu şekilde yatırım yaparak, tether fiili bir kredi hedge fonu olarak kalırsa, piyasa artık Bitcoin ve kripto para birimlerinin fiyatlarının kredi piyasası ile yüksek oranda ilişkili olabileceğini güvenle tahmin edebilir,” dedi.

Bitcoin güncel fiyatını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Rezerv Düşüşü

 

Long ayrıca, Tether’in rezervlerini değerlendirdikten sonra, yetkililerin hala stabilcoinleri kesmeyi seçebileceğini, ancak kripto para birimi endüstrisinin düzenleyici onaylardan yararlanabileceğini söyledi:

 

“Şu anda endüstri için en iyi şeylerden biri, stabilecoinleri ABD düzenleyicilerine, özellikle de Fed ve SEC’e uygun hale getirmek olacaktır. Stablecoinler, kripto ile ABD doları arasında çok önemli köprülerdir.”

 

Bahsettiğimiz gibi Tether Holdings Limited’in raporuna göre USDT desteğinin% 75,85’i nakit vb. Bu kategorinin% 65,39’u ticari kağıttır. CEO, bazı borsalarda Bitcoin (BTC) fiyatı 46.000 doların altına düştükten sonra yukarıdaki yorumları yaptı. Son yedi günde, kripto para birimi BTC 525’ten fazla düştü. Bununla birlikte, Tether’in kripto para piyasasında hangi rolü oynadığı henüz belli değil. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

 

Kripto para son dakika haberlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Kripto para günlük analizlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

 

Yatırımcıların elinde ki kripto paraları satma sebebi işte bu! – Bitcoin – BTC

Leave a Reply