KRİPTO PARA DÜNYASI
?
Ethereum
111,935
BNB
13,213
XRP
20.85

Son dakika: Bitcoin ETF’si Bu Hafta Başlıyor mu?

Son dakika: Bitcoin ETF’si Bu Hafta Başlıyor mu?

Valkyrie’nin vadeli işlemlere dayalı Bitcoin ETF’sinin bu hafta ticarete başlayacağını tahmin ediyor.

Yorumcular, ProShares’in Bitcoin Stratejisi ETF’sinin bugün piyasaya sürülüyor. Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) hafta sonuna kadar yayına gireceğini tahmin ediyorlar.  Doğruysa, dönüm noktası Valkyrie’nin fonunu Amerika’da piyasaya sürüldü. İkinci Bitcoin ETF’si yapacak ve ProShares’in vadeli işlem tabanlı ETF’si 19 Ekim’de New York Menkul Kıymetler Borsası’nda $BITO koduyla işlem görmeye başlayacak .  Bloomberg analisti arkadaşı James Seyffart başlangıçta Valkyrie’nin Bitcoin Stratejisi ETF’sinin ($BTF) ProShares’in ürünüyle aynı gün yayınlandı. Ancak Balchunas bugün erken saatlerde Varlkyrie’nin fonunun 20 Ekim ya da 21 Ekim’de “olasıen” piyasaya çıkacağını ve ProShares’in şimdilik “piyasanın kendine” sahip olacağını da tweetledi.
Balchunas ayrıca Valkyrie’nin başvurusunda BTFD’den BTF’ye geçiş kodunu güncellediğini de kaydetti.

Invesco, vadeli işlemlere dayalı Bitcoin ETF’yi başlatmak için yarıştan çekildi. Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Amerika’nın ilk Bitcoin ETF’sini onayladı. Yükseliş hissine rağmen Invesco, 18 Ekim’de vadeli işlemlere dayalı bir ETF başvurusunu geri çektiğini duyurdu . İzleyiciler, Invesco’nun vadeli ETF’sinin bu hafta SEC’den yeşil ışık alacağını tahmin ederken, firma 18 Ekim’de başvurusunu geri çektiğini açıkladı. Kripto komisyoncusu-satıcısı Galaxy ile ortak bir spot Bitcoin ETF başlatmak için çalışma niyetini ekledi. Dijital. Invesco şunları söyledi:

“Yakın vadede bir Bitcoin vadeli ETF tanıtımını sürdürmemeye karar verdik; bununla beraber, yatırımcılara fiziksel destekli, dijital varlık ETF’si de dahil olmak üzere bu dönüştürücü varlık sınıfına maruz kalan eksiksiz bir ürün rafı sunmak için Galaxy Digital ile ortak olarak çalışmayı sürdüreceğiz.”

SEC, dört Bitcoin ETF son tarihini 45 gün uzattı.

Bununla beraber, Anthony Pompliano’nun “En İyi İş Şovu”nun 19 Ekim’deki bölümünde Seyffart ve Balchunas, BTC destekli bir spot ETF’nin onayının yakın zamanda gerçekleşmesinin pek mümkün olmadığını savundu.  Balchunas, SEC başkanı Gary Gensler’in, spot destekli fonlardan daha fazla tüketici koruması sundukları için Bitcoin vadeli işlemlere dayalı ETF’lerle çok daha “rahat” olduğunu iddia etti.

Related Posts

Leave a Reply