KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,058,457
Ethereum
110,563
BNB
13,184
?

Bitcoin.org Kapanıyor Mu?

Bitcoin.org Mu Kapanıyor mu?

Bitcoin.org, geçici olarak kapanıyor.

İlk Bitcoin web sitelerinden biri olan Bitcoin.org, bir güvenlik duvarı aşıldı dolayısıyla site çevrimdışı oldu.

 Bitcoin.org’un anonim hacker’ı dün  sitenin hacklemeden Cobra ilk ve saldırganların web’den bir dolandırıcılığı duyurmayı başardığını duyurdu . “Bitcoin.org olan dolandırıcılık esaslı saldırı nedeni ile geçici olarak çevrimdışı kalacak. Bitcoin geliştiricisi Matt Corallo tarafından yapılan bir  Twitter göderisi , ” bu adrese yatırımlarınızı değerlendirmeyin ”dedi.

Corallo’dan gelen bir sorgunun web sitesi Namecheap tarafından geçici olarak bırakılan ve Cobra’ya göre Bitcoin.org web sitesi ”  birkaç gün kapalı kalabilir.” Bitcoin.org internete bağlanmadan hemen önce, web sitesinde bir sahte çekilişler yapıldığı bildirdiler. Bu olaydan sonra, 17.000$  aşan miktarda insanları dolandırdırdılar.

Siteyi devre dışı bıraktıktan kısa bir süre sonra Cobra, bilgisayar korsanlarının DNS’deki bir kusurdan yararlandığını ve sitenin Cloudflare hesaplarının ve saldırılarından etkilerinden kullanımları açıklayacaklar. Bir şekilde, ilk denemeleri olmadığı ortaya çıktı. Bitcoin.org Daha Önce Temmuz ayinda Bir DDoS  saldırısına  Maruz kalmış. Temmuz ayı, Birleşik krallığın haftasının web’de, kendi ilan eden Yaratıcısı Satoshi Nakarat’ı savunması Craig Wright’ı tercih eden Bitcoin teknik incelemesini savunmasını durdurmasının ardından ortaya çıktı.

Bitcoincore.org’un saldırganı, Bitcoin.org (takma adlı kurucu Cobra), Wright’ın iddialarını “yanlışlar” olarak nitelendirdi. Yasal düzenlemeye hazırlandı. Resmi bir açıklama yapması beklenirken, Cobra şunları söyledi: 

“Bitcoin.org da Bitcoincore, Craig’i Steven Wright’ı siteyi savunmayı istediğini ama bunun olumsuz karşılandı iddialarını aldı. Bitcoin’ın bu şekilde rencide edilmesini reddediyoruz.”  En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Kobra, kendini savunmak için mahkemeye gelmedi.

 Bunun sebebinin gerçek kimliğinin ortaya çıkmasını istememesinden kaynaklı olduğu söylenebilir. Gerçek kimliğinin ortaya çıkması durumunda büyük risklerle karşılaşacağının farkında olduğunu düiünüyoruz. Bu saldırıda mağdur etmiş olduğu yatırımcılara geri dönüşün nasıl olacağı henüz açıklanmadı. Kısa süre içerisinde kendisi veya avukatları tarafından bir açıklamanın geleceğini duyurdu.

Bitcoin’in kurucusu Wright, Cobra’nın gerçek kimliğinin açıklanamaması isteğine saygı duyduğunu belirtti. Sonuç olarak, Bitcoin.org teknik incelemeyi destekleyecek ardından sitenin tekarar açılması üzerinde durulacağını dile getirdiler. Yaşanan bu olayda gerek site yöneticileri gerek site sahibi kendi yaratmış olabilecekleri bu açığın üzerinde bir süre düşüneceklerdir. Böyle bir olayın tekrar yaşanmaması için gerekli bütün tedbirleri alacaklarını duyurdular.

.

Related Posts

Leave a Reply