KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,064,083
Ethereum
110,716
BNB
13,190
XRP
20.69

SEC BİTCOİN ETF ONAYI YAKINDA MI?

SEC BİTCOİN ETF ONAYI YAKINDA MI?

Eric Balchunas, SEC’in bu ay bir Bitcoin vadeli ETF’sini onaylaması için %75 şans olduğunu söyledi.

Bugün Bitcoin ( BTC ) fiyatlarındaki bir artış, borsada işlem gören bir ürünün nihayet önümüzdeki haftalarda onaylanabileceğine dair artan spekülasyonlara yanıt olabilir.

CoinGecko’ya göre BTC fiyatları son 24 saatte %7 arttı. Geçen hafta %32 gibi büyük bir artış gösterdi. Sadece BTC için bu yükseliş fiyatı hareketi, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından vadeli işlem borsa yatırım fonu (ETF) onayı beklentisiyle büyük torba sahipleri tarafından bir ön çalışma şekli olabilir.

Dün, Bloomberg kıdemli analisti Eric Balchunas , Morgan Creek Digital’in kurucusu ve ortağı Anthony Pompliano’nun dördüncü çeyrekte bir ETF onaylanması durumunda “işler çılgına dönecek ” şeklinde bir  ünlemine  yanıt verdi. Balchunas, %75’in yakın zamanda onaylanacağından emin olduğunu bir kez daha teyit etti.

SEC Başkanı Gary Gensler tarafından yapılan yorumlar göz önüne alındığında, kurumsal yatırımcıların BTC’ye maruz kalmalarına ve gerçekte herhangi bir tutmadan gelecekteki fiyatına bahis yapmalarına izin verecek bir vadeli işlem ürününün ilk önce onaylanması muhtemeldir. Balchunas, fiziksel olarak desteklenen bir ETF’nin yakın zamanda onaylanacağını düşünmediğini, ancak bunun eninde sonunda olacağını söyledi:

“Bir noktada fiziksel olacak. Zamanlama çok belirsiz tho. Herkesin tahmini. Prob aylar veya yıllar.”

Fiyat artışı: Balinalar bir Bitcoin vadeli ETF'sinin onayını önden mi yürütüyor?

SEC duyuru yağtığında EFT yarı yarıya fiyatlandırılmış olacak.

Ardından “insanların vadeli işlemlere dayalı bir BTC ETF’sini önden yürüttüğüne” inandığını söyledi.

Vadeli işlemlere dayalı Bitcoin ETF’nin Ekim ayında ‘%75 onaylanma şansı’ var

Stack Funds’ın kurucu ortağı ve baş işletme yetkilisi Matthew Dibb, bu rallinin Proshares ETF onayı beklentisiyle çakıştığını eklemeden önce.

“Ayın ilerleyen saatlerinde bir BTC ETF kararının söylentileri daha fazla talebi teşvik ediyor” yorumunu yaparak duyguyu yineledi. Çarşamba günü sadece birkaç dakika içinde 1,6 milyar dolarlık piyasa emri kaydeden CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’nun gözlemlediği gibi balinalar kesinlikle satın alıyor.  Eylül ayının sonlarında, Bloomberg Intelligence emtia stratejisti Mike McGlone  , SEC’in bir BTC vadeli işlem ürününü “potansiyel olarak Ekim ayı sonuna kadar” onaylayacağını tahmin etmişti .

 

Related Posts

Leave a Reply