KRİPTO PARA DÜNYASI
?
Ethereum
110,649
?
XRP
20.69
Salvador kararıyla Bitcoin fırladı!

Salvador kararıyla Bitcoin fırladı!

 

Salvador kararıyla Bitcoin fırladı! Bitcoin son 24 saatte 32.000.000.591 ABD doları ile 37.000.575 ABD doları arasında dalgalanarak, %13.56 artışla 37.000.205 ABD dolarına tırmandı ve birimin haftalık kaybı %1.49 olarak hesaplandı. Bitcoin’in toplam piyasa değeri de yaklaşık 80 milyar ABD doları artarak 694 milyar ABD dolarına ulaştı.

 

Salvador kararıyla Bitcoin fırladı!

Salvador kararıyla Bitcoin fırladı!

 

Bu gelişmelerle birlikte tüm piyasaların toplam işlem hacmi 1 trilyon 620 milyar ABD dolarından 1,5 trilyon ABD dolarının üzerine çıkmıştır. 7 Mayıs’ta kripto para piyasasının toplam işlem hacmi ilk kez 2.5 trilyon doları aştı.

381 piyasada, %42,9’u Bitcoin ve %18,5’i Ethereum olmak üzere toplam 10.385 kripto para işlemi bulunmaktadır. Tüm piyasalarda 24 saatlik işlem hacmi 125 milyar ABD doları seviyesindedir.

El Salvador’daki yasa koyucular, Bitcoin’i yasal olarak kabul etmek için bir yasa çıkardı. El Salvador’dan sonra Meksika’dan bir yasal hamle daha geldi. Yasama organı üyesi Eduardo Murat Hinojosa, parlamentoya Bitcoin’in yasal olarak kabul edilmesini önerecek. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

El Salvador Bitcoin’i duyurduktan sonra Latin Amerika ülkeleri Bitcoin’i gündeme getirmeye başladı. Finansal teknoloji şirketi Revolut, kullanıcıların yüksek talebini karşılamak için platformuna Dogecoin’i eklemeye karar verdi. Büyük İngiliz bankalarıyla rekabet eden şirket, Dogecoin’in 29 kripto para birimi ile alınıp satılabileceğini duyurdu.

 

Salvador kararıyla Bitcoin fırladı!

 

ABD Gelir İdaresi Başkanı Charles Rettig, Kongre’den kripto para birimleriyle ilgili zorluklarla karşılaştıklarını ve bilgi toplayamadıklarını netleştirmesini istedi. Üçüncü şahıslardan kullanıcı bilgileri hakkında bilgi toplamak da gündemde.

Akıllı sözleşme platformu Flare Network, yatırım turunda 11,1 milyon dolar topladığını duyurdu. Alınan yatırım, Flare’in çalışmalarını desteklemek için kullanılacak. Blockchain için altyapı desteği sağlamanın bir parçası olarak, fonun Dogecoin, XRP, XLM ve Litecoin’i içermesi bekleniyor.

Hasan Ruhani, Ekonomik Koordinasyon Komitesi toplantısında kripto para işlemlerinin ve ülke içindeki işlemlerle ilgili faaliyetlerin yasallaştırılması çağrısında bulundu.

İran Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani, Ekonomik Koordinasyon Komitesi toplantısında kripto para işlemlerinin ve ülke içindeki işlemlerle ilgili işlemlerin yasallaştırılması çağrısında bulundu.

CoinShares’in haftalık raporu, Bitcoin’in 141 milyar ABD doları çıkış olduğuna dikkat çekti; bazı insanlar XRP ve ETH’nin tek bir fon girişi olduğunu vurguladı.

Bitcoin güncel fiyatı için buraya tıklayınız.

Bitcoin haberleri için buraya tıklayınız.

 

Related Posts

Leave a Reply