KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
1,120,033
Ethereum
60,656
BNB
6,611.1
XRP
17.76

KRİPTO SON GÜNCEL HABELER NELER?

KRİPTO SON GÜNCEL HABELER NELER?

Gensler, SEC’in kriptoyu yasaklamayacağını doğruladı…

Temsilci Tom McHenry, Gary Gensler’in SEC’inin kripto peşinde koşarken standart uygulamayı göz ardı ettiğine inanıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, ajansının kripto para birimini yasaklama yetkisine veya niyetine sahip olmadığını doğruladı.

Gensler, 5 Ekim’deki Finansal Hizmetler Temsilciler Meclisi oturumu sırasında soruları yanıtlarken , kriptoyu yasaklamanın SEC’in yetki alanına girmediğini vurguladı ve “Bu Kongre’ye kalmış olacak” dedi.

Gensler, SEC'in kriptoyu yasaklamayacağını doğruladı...

Gensler, “Bu, sahip olduğumuz yatırımcı tüketici koruması kapsamında ve ayrıca banka düzenleyicileri ve diğerleriyle birlikte çalışarak bu alanı nasıl elde edeceğimiz meselesidir – Hazine departmanının kara para aklama ile mücadele, vergi uyumu kapsamında olmasını nasıl sağlarız” dedi.

“Bu belirteçlerin çoğu, bir yatırım sözleşmesi, bir not veya bir menkul kıymet olma testini karşılıyor” diye ekledi. Kriptoyu “SEC’in yatırımcı koruma görevi kapsamında” getirme gereğini vurguladı.

Gensler ayrıca, ajans için bir öncelik olarak “stabilcoinlerin ortaya çıkarabileceği finansal istikrar sorunlarının” da altını çizdi.

Temsilci Patrick McHenry, duruşma sırasında SEC’in Gensler’in liderliğindeki dijital varlıklarla ilgili eylemlerini ve duruşunu hedef aldı.  SEC başkanını ajansın “kural koyma ve prosedürler hakkında uzun süredir devam eden yorumları fark etme uygulamasına” uygun davranmamakla suçladı.

Merkezi olmayan borsalar (DEX’ler) artık sahnede yeni değil.

DEX’ler, merkezi borsaların KYC ve AML düzenlemeleri olmadan gerçek merkeziyetçilik sağlamaya başladı.

opluluk ayrıca tekliflerle ilgili konuları tartışırken forumları aracılığıyla bir araya getirilir. Kullanıcılar platforma katkıda bulunurken DYDX’i stake edebilir ve pasif gelir elde edebilir. Likidite sağlayıcıları da likidite havuzları aracılığıyla iyi teşviklerle platformda teşvik edilmektedir.

DEX’ler şu anda Çin baskısı nedeniyle piyasada bir tarla günü geçiriyor. dYdX’in hacminin Coinbase’i aşması birçok kişi için bir şok oldu ve DYDX’i yılın geri kalanında göz önünde bulundurulması gereken tokenler arasına koydu. Daha fazla tüccar DEX’ler için CEX’leri terk etmeye devam ettikçe, DYDX’in fiyatı yokuş yukarı tırmanmaya devam etmelidir.

  • dYdX, piyasa sayısı açısından Uniswap ve diğer DEX’ler kadar sağlam değil .
  • Son fiyat artışı, Çin’deki baskılar etkisini kaybettiğinde yakında düzeltilebilir.

Related Posts

Leave a Reply