KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,065,585
Ethereum
110,745
BNB
13,198
XRP
20.71

KRİPTO PİYASASINDA ŞOK GELİŞMELER

KRİPTO PİYASASINDA ŞOK GELİŞMELER.

  • 100 milyon dolarlık blockchain yatırım fonu hikayesi yalan haberdi.
  • CoinDesk, önceki bilgileri çok hızlı bir şekilde geri çekti ve değiştirdi.
  • Haber, BAE kraliyet ailesiyle bağlantılı olduğunu iddia eden bir kişiden geldi.

Son zamanlarda CoinDesk , Birleşik Arap Emirlikleri merkezli 100 milyon dolarlık blok zinciri odaklı bir yatırım fonunun oluşturulmasından bahseden bir  haber yayınladı . CoinDesk’e göre, BAE’de blockchain ve ilgili teknolojinin geliştirilmesi için kullanılması gerekiyordu. Ancak CoinDesk, basın bültenini gönderen kripto halkla ilişkiler ajansından bir güncelleme aldıktan sonra hikayeyi hızla geri çekti. 

Transform Group’tan Michael Terpin’e göre, teşkilatla temasa geçen kişi, Majesteleri Şeyh Hamdan bin Ahmed Al Maktoum’un Özel Ofisi ile bağlantılı bir yetkilinin söz konusu olduğu.

Terpin ayrıca, taklitçinin şimdi kapatılmış olan sahte bir web sitesini kullanan bir kişi olduğunu da sözlerine ekledi. Sahte haberlerin yayınlandığı süreçede internetin sorunu olduğu idda edildi.

CoinDesk, hatadan pişmanlık duyuyor.

El Salvador, Bitcoin güveninden elde edilen karları kullanarak 4 milyon dolarlık veteriner hastanesi inşa edecek

El Salvador, bitcoinden aldıkları karla 4 milyon dolarlık veteriner hastanesi inşa edecek.

Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, ülkenin Bitcoin BTC ) varlıklarından elde ettiği 4 milyon dolarlık karın bir kısmını San Salvador’un yerel başkentinde yeni bir veteriner hastanesi inşa etmeye yatırım yapmayı planladığını duyurdu.  El Salvador’un devlet tarafından işletilen kripto parayla şuanda son elde edilen 4 milyon dolar değerinde kâra sahip olduğunu açıkladı. 

Bukele, fonların bir kısmının dört ameliyathane, dört acil kliniği, 19 ofis ve bir rehabilitasyon alanı içeren bir veteriner hastanesi olacak. “Bu paranın bir kısmını yatırmaya karar verdik. “Can dostlarımız için bir veteriner hastanesi” dedi.

Haber, Twitter’da karışık tepkilerle karşılandı ve birçok Salvadorlu, ülkenin kripto kârları için başka yatırım önerilerinde bulundu.

Kaba bir çeviriye göre, Twitter kullanıcısı Norma De Serrano , paranın ülke çapındaki mevcut tıbbi tesislerin iyileştirilmesine yatırılmasının daha iyi olacağını söyledi. Birçok hastane ve sağlık biriminin “iyileştirilmesi” gerektiğini vurguladı.  

Eleştirmenler, Bitcoin’in ülke düzeyinde ölçeklenip ölçeklenemeyeceği konusunda şüpheciydi ve Bukele, Lightning Network’ün saniyede ortalama 65.4000 işlem yapabildiğini, dolayısıyla ağın da istikrarlı göründüğünü belirtti. Kullanımı artırmak için Salvador hükümeti, her cüzdana 30 dolar değerinde Bitcoin yatırdı.

Bitcoin sadece Orta Amerika’da zemin kazanmakla kalmıyor, ivmesi bazı Latin Amerika ülkelerinde de artıyor.

Related Posts

Leave a Reply