KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,090,817
Ethereum
111,915
BNB
13,246
XRP
20.77

ÇİN’NİN YASAĞI BİTCOİNİ ETKİLEDİ Mİ?

ÇİN’NİN YASAĞI BİTCOİNİ ETKİLEDİ Mİ?

 

Çinli Yatırımcılar Bitcoin yasağı ile karşı karşıya endişe büyüyor.

Bitcoin ve altcoinleri, Çinin “ Kripto yasağı” duyurunun ardından BTC fiyatı 40.600 seviyesine indi.

 

24 Eylül’de kripto para piyasasındaki faliyetleri engelleme konusunda bir dizi önlem yayınladı. “ Ödemelerin kesilmesi, ilgili web sitelerine ve mobil uygulamalarına kanuna uygun olarak erişimin engellemesine yönelik tedbirler. Çoğu yatırımcı, kripto yasağı haberinin yayınlanmasından bir saat sonra 3 Milyar dolarlık BTC ve 1.5 Milyar Dolarlık Ether aylık pozisyonlarda işlemlerin kapandığını gördük.

Dolayısıyla, bazı kuruluşlar bu fiyatların negatif dalgalanmasından kar etmeyi amaçlıyorlarsa da cuma günü saat 08:00 UTC’de işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekirdi. Mesela bitcoin’in son işlem seviyesi 44.073$  olduğu için dengesizlik söz konusu. Şuan bu işlemlerde yer alan yatırımcıların 42.000 dolardan satış yapabilirlerdi.

Kulaklara çalınan komplo teorileri de oldukça artmış durumda, Chicago Ticaret borsası (CME) Bitcoin vadeli işlemlerinin sona ermesinin ardından saat 14:00-15:00 UTC arasında ki ortalama fiyat dolayısıyla açık olan işlemlerde 340 milyon dolarlık yani 42.150 dolar seviyesi. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

 

Global ve Profesyonel Yatırımcılar Akıllarındaki Sorulara Cevap Bulamadılar Ancak, Tarafsız Beklemedeler.

Profesyonel Yatırımcılar yükselişin yada düşüşün eğilimini analiz edebilmek için “ Temel Oran” olarak bildiğimiz vadeli işlemleri incelediler. Uzun vadeli işlem sözleşmeleri ile mevcut spot işlemler arasındaki farklara baktılar. Bu duruma Contago diye biliniyor ve sağlıklı bir pazarda yıllık bazda %5 ila %15 arasında bir kazanç olabileceği bekleniyor.

Bu fiyat dengesizliği yatırımcıların endişelerinin uzun süre devam edebileceğini düşünebiliriz. Yatırımcılar bu dengesizliği de göz önüne alarak riskini ölçmeli ve işlemlerinde dikkatli olmalı.

Yatırımcılarım Endişelerinde Haklı olması Mümkün mü?

%25 oranında al ve sat çağrılarını karşılaştırdık. Sat işlemlerinde de al işlemlerinde de benzer riskler olduğu gözlemledik. Ancak, negatif %8 ile pozitif %8 arasındaki okumalar genellikle nötr olarak kabul edilebilir.

Bitcoin hafta sonu boyunca güç göstermediği sürece, ayılar yatırımcıların mevcut paniğinden kazanç sağlayabilir.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

 

 

 

Related Posts

Leave a Reply