KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,089,735
Ethereum
111,574
BNB
13,209
XRP
20.84

KRİPTO PARA PİYASASI KARIŞTI, NELER OLUYOR?

KRİPTO PARA PİYASASI KARIŞTI, NELER OLUYOR?

Çin FUD kırılırken kurumsal yatırımcılar düşüşü değerlendirdi! 

 Kurumsal yatırımcılar, geçen hafta 95 milyon dolarlık giriş sağlayan kripto para  ürünleri ile Çin’in en son FUD’sinin arkasındaki düşüşü değerlendirdiler. 

CoinShares’in Pazartesi günü “Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık” raporuna göre. Dip alımlarındaki artışı görebiliriz. 20 Eylül ile Cuma arasındaki 95 milyon dolarlık giriş, haftalık %126’lık bir giriş artışına işaret ediyor. 

Kripto, son 12 yılda Çin’in FUD’sinden bir düzineden fazla kez kurtarıldı. 

Cuma günü, Çin Halk Bankası (PBoC) , Bitcoin fiyatında %8’lik bir düşüşü tetikledi. Kripto pazarında daha geniş bir geri çekilmeyi tetikleyen tüm kripto işlemlerinin yasaklandığını bildiren bir not yayınladı.

Finansal kurumların ve ödeme şeçeğeni olarak kripto işlemleriyle bir hizmet sunmalarının yasaklandığını belirtti. 

 FUD Çinli düzenleyicilerden gelen, kripto piyasalarını tarihsel olarak etkilemiş olsa da, duyuruları takip eden aylarda yükselen fiyatlar ve boğa ayı için katalizör görevi gördü diye dile getirdi. 

ÖTE YANDAN KRİPTO PARA SAVUNUCU DALLAS FED BAŞKANI EMEKLİ Mİ OLUYOR? 

Federal Rezerv Bankası Dallas’ın başkanı ve CEO’su Rob Kaplan, altı yıldan fazla bir süre sonra görevinden istifa edeceğini duyurdu. 

Dallas Fed başkanı, “tüm Federal Rezerv etik standartlarına ve politikalarına bağlı kaldığını” söyleyerek herhangi bir uygunsuzluk iddiasını reddetti. Menkul kıymet yatırım faaliyetleri ve açıklamalarının Banka uyum kuralları ve standartlarını karşıladığını ekledi. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Şimdi ya da asla – ABD kendisini dijital para birimine hazırlamalı 

Kaplan ayrıca ABD’nin ülke ekonomisinin ve maliye politikasının bir parçası olarak bir merkez bankası dijital para birimi veya CBDC geliştirmesinin savunucusuydu. Bir anda Kasım 2020 sanal konferans, başkan “Fed önümüzdeki aylarda ve yıllarda dijital para birimini geliştirmeye odaklanmış durumda bu bizim ve ABD için önemlidir.” Dedi 

Ulusal konferansta, Fed başkanı Jerome Powell, hükümet kurumunun dijital dolar konusunda hala kararsız olduğunu ancak konuyla ilgili bir tartışma belgesi yayınlamayı planladığını söyledi. 

 Powell, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir CBDC’yi piyasaya sürmeye gelince, “ilk olmaktan daha doğru olanı yapmanın ” daha önemli olduğunu sık sık dile getirdi.  

Related Posts

Leave a Reply