KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
1,120,569
Ethereum
60,800
BNB
6,613.0
XRP
17.77
Bitcoin yükseliyor! Elon Musk paylaştı Bitcoin yükseldi

KRİPTO PİYASASI YOK EDİLEBİLİR Mİ?

KRİPTO PİYASASI YOK EDİLEBİLİR Mİ?

Elon Musk: “Kriptoyu Yok Etmek Mümkün Değil”

Görünüşe göre Elon Musk Bitcoin’e yeniden ısınıyor olabilir.  Technoking’in genel olarak Bitcoin ve kripto ile ilgili kamuya açık konumu , bu yıl Dogecoin’in fiyat hareketinden daha değişken ve düzensiz oldu.

Tesla’nın CEO’su  ve SpaceX’in Baş Mühendisi olan Musk, geçtiğimiz hafta Beverly Hills’de Vox Media sponsorluğunda düzenlenen Code 2021 etkinliğine konuşmacı olarak davet edildi.

Musk, hükümetlerin blok zinciri ve kripto alanını düzenlemesi gerekip gerekmediğine ilişkin soruları yanıtlarken, “Ben [hükümetlerin] ‘Hiçbir şey yapmaması gerektiğini sabunuyorum’ dedi. Programlanabilir para varlık sınıfının durdurulamayacak kadar büyüdüğünü ve yayıldığını ekledi.

Musk, “Kriptoyu yok etmek bence mümkün değil, ancak hükümetlerin ilerlemesini yavaşlatması mümkün” dedi.

Bunun nedeni, kripto para biriminin benimsenmesinin modern tarihteki diğer teknolojik yeniliklerden daha hızlı büyümesidir. Yakın tarihte, eski Google  çalışanı Michael Levin, 2009’da kuruluşundan bu yana Bitcoin’in hızlı büyümesi hakkında veri sağladı.  Varlığının ilk 12 yılını temel alan Levin, Bitcoin’in şu anda yaklaşık 135 milyon kullanıcısı olduğunu söyleniyor. Önümüzdeki dört yıl içinde 1 milyar kullanıcıya sahip olacağını tahmin ediyor. Aşağıdaki grafikte, İnternet benimseme eğrisinde aynı noktadayken, 1 milyar kullanıcıya ulaşması 7,5 yıl sürdü – Bitcoin aynı şeyi neredeyse yarı sürede yapacak.

Elon Musk (Yine) Yükseliyor: “Kriptoyu Yok Etmek Mümkün Değil”

Bu “umut-ium” değil – küresel olarak bu hızlandırılmış büyümeyi destekleyen veriler var. Chainalysis’in ikinci yıllık Küresel Kripto Benimseme Endeksi’ne göre, 2020’de kriptonun benimsenmesi önceki yıla göre %881 arttı .

Musk, kripto para birimlerinin bazı hükümetlerin gözünden düştüğünü kabul etti, çünkü blok zinciri temelli paranın doğasında bulunan nitelikleri, hükümetin bankacılık, finans ve nihayetinde yönetilenleri kontrol etme kabiliyetini baltalıyor. .

“Sanırım kripto para birimi temel olarak merkezi bir hükümetin gücünü azaltmayı amaçlıyor. Bundan hoşlanmıyorlar,” diye bitirdi Musk.

Kripto para birimlerinin sunduğu ekonomik eşitlik ve finansal özgürlük vaadi tarafından tehdit edilebilecek hükümetlere rağmen, onu benimseyen artan sayıda ülke var. Ayrı bir Chainalysis araştırması, Avrupa’nın şu anda dünyanın en büyük kripto para birimi ekonomisi olduğunu buldu. Bitcoin, El Salvador’da yasal ihale olarak kabul ediliyor. Venezuela, Kolombiya ve Arjantin’de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu ülkelere ek olarak, Uruguay, Panama ve Paraguay, sanal para birimlerini kendi sınırları içinde kullanmayı kolaylaştıracak çeşitli mevzuatları oluşturmaya ve değerlendirmeye devam ediyor.

Musk ile her konuda hem fikir olsanız da olmasanız da, kriptoyu öldürmek için çok geç olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz.

Diğer tarafda

  • Çin, Türkiye, Hindistan ve diğer ülkelerde devam eden kripto yasaklarına rağmen – kripto para piyasası büyümeye devam ediyor.
  • Yasaklama girişimleri, yalnızca kullanım durumunu güçlendirir.

 

Related Posts

Leave a Reply