KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,093,779
Ethereum
112,319
BNB
13,226
?
IOTA nedir?

IOTA nedir?

IOTA, 3 ortak ile 2014 yılında Almanya’da “nesnelerin interneti” olarak kurulmuştur. Almanya menşeilidir ve IOTA vakfının bünyesinde yer almaktadır. Diğer kripto paralardan farklı yönleri vardır Tangle teknolojisi sayesinde diğerlerinden fazlasıyla ayrışmaktadır. Bunlardan bazıları; hızlı, güvenilir, ücretsiz işlem yapabilme olanağı sağlamasıdır. Tercih edilmeme sebeplerine de bakacak olursak, kısa vadede kazanç edilmesi zor  bir kripto paradır. IOTA nedir?

Tangle teknoloji nedir ve ne anlama gelmektedir?

Blockchain’den farklı bir teknolojisi olan Tangle teknolojisi, bloklar ve birbiriyle sonsuz ilişki içerisinde olan zincirler yer almıyor. Yine kendi içerisinde bir bağı olan bu teknoloji sayesinde IOTA diğer kripto paralardan ayrılmaktadır. Tangle sistemi IOTA yı daha korunaklı bir para haline getirmektedir. Bu sayede transfer ve veri aktarımı gerçekleştirilmektedir. Tangle sistemi sayesinde işlem ücreti de alınmamaktadır. Blockchain kadar karmaşık bir yapısı olmadığından daha rahat kavranabiliyor. Ve en önemli özelliği ise kullanıcı sayısı arttıkça işlem hızı da aynı oranda artmaktadır. Kısaca Tangle teknolojisinin nasıl çalıştığına bakacak olursak, her işlemin bir önceki iki işlem tarafından onaylandığını söyleyebiliriz. Böylece sistem kendi güvenliğini kendi kendine sağlamış oluyor. IOTA güncel fiyatı.

IOTA nedir?


IOTA’da madencilik yapılıyor mu?

Blockchain bünyesinde olan tüm kripto paralarda madencilik yapılabilme imkanı varken IOTA’da böyle bir şey yok. Bu durumun getirdiği bazı olumlu olumsuz durumlar söz konusudur. Bunlardan bazılar şu şekildedir;

IOTA’nın madenciliğinin yapılamaması piyasadaki ıota miktarının aniden değişmemesi anlamına gelmektedir. Bu da IOTA’nın değerinde ani dalgalanmalar olmamasına yol açacaktır. Vadeli işlem tercih eden anlık kazanç görmek isteyen yatırımcılar için dezavantaj bir durumdur. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

  • Bu durumda kripto madenciliği yapanlar içinde eksi bir durum teşkil etmektedir. 

IOTA Nasıl Yatırım Yapılır?

Kripto para yatırımları gün geçtikçe artmaya başladı ve buna bağlı olarak yeni yeni kripto paralarda ortaya çıktı. Her kripto para 1 şirkette bulunmadığı için yatırımcılarında nerede yatırım yapacağı kararını veremiyor. IOTA nedir? Konumuzdan sonra yatırım konusuna da değinmezsek olmaz. Kripto para şirketleri ile yatırım yapmak yüksek komisyonlu olabiliyor ve ayrıca herhangi bir lisansları olmadığından herhangi bir sorunda yatırılan miktarın geri dönüşü olmayabiliyor. O yüzden aracı kurumlar ile çalışmak bu aşamada daha mantıklı oluyor. Komisyon olarak düşük, arayüz sade, Türkçe destek ve lisanslar bulunduğundan daha güvenli hale geliyor. Daha fazla kripto paralar hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Related Posts

Leave a Reply