KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,058,457
Ethereum
110,563
BNB
13,184
?
Bitcoin bir anda yükselişe geçti!

HAFTALIK ANALİZ VE ÖNEMLİ GELİŞMELER

HAFTALIK ANALİZ VE ÖNEMLİ GELİŞMELER

Bitcoin’in 60.000 doların altına düşmesinin arkasında aşırı yükseliş iyimserliği mi var?

19 Ekim’de son Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) lansmanı farklı değildi ve aylık %53’lük bir ralli ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.000 $’a ulaştı.

Yukarıdaki grafik, New York Times’ın Kasım 2013’te ” Bitcoin Çin merkez bankasından temkinli bir onay aldığını ” bildiren bir manşet gününü gösteriyor .  Hatta dijital para birimine yapıcı uzun süreli bir bakış açısı öneren kişisel bir görüşten bile sözetti.

Ayrıca, Çin devlet televizyonundaki bu olumlu medya kapsamının 28 Ekim’de yayınlandığını ve dünyanın ilk Bitcoin ATM’sini Vancouver’da gösterdiğini belirtmekte fayda var.

Düşü eğilimi beklenebilir.

Bitcoin’in 12 senelik fiyat hareketi boyunca da bulunabilir. Örneğin, Nisan 2014 Çin yasağı 5 aylık bir fiyat dip noktası oldu.


10 Nisan 2014’te, Çin’in en büyük borsalarından ikisi olan Huobi ve BTC Trade , belirli yerel bankalardaki ticaret hesaplarının 1 hafta içinde kapatılacağını söyledi. Bir kez daha, söylentiler Mart 2014’ten bu yana dolaşıyordu ve bu, Çin haber kaynağı Caixin’deki bir notla körüklendi.

Daha yeni olaylar arasında , 19 Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000$’dan bir gün önce gerçekleşen CBOE lansmanı yer aldı. Yerel bir üst işaretlenmiş bir başka olaydı Coinbase IPO Bitcoin fiyat $ 64.900 ulaştığında Nasdaq. Her iki olay da aşağıda belirtilen çizelgede belirtilmiştir:


Kesin bir duyuru tarihi olmamasına rağmen, yukarıdaki olayların hepsinin nasıl büyük ölçüde beklendiğine dikkat edin.

Yatırımcıların kendilerini önceden ProShares Bitcoin Strategy ETF lansmanından önce konumlandırmış olmaları gerekebilir. BTC’nin altcoin piyasalarına bir bakış, muhtemelen bu konu da daha fazla fikir verebilir.

Vadeli işlem primi “abartılı” değildi.

Üç aylık vadeli işlemler, balinaların ve arbitraj masalarının tercih ettiği enstrümanlardır. Ödeme tarihi ve spot piyasalardan fiyat farkı sebebiyle perakende tüccarlar için karmaşık görünse de, en önemli avantajı dalgalı bir fonlama oranının olmamasıdır.

Bazı analistler, 5 ayın en yüksek seviyesi olan bais oranı %17’ye ulaştıktan sonra “contango’nun geri dönüşüne” işaret ettiler.

Related Posts

Leave a Reply