KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
715,898
Ethereum
43,591
BNB
5,779.6
XRP
13.73
Ethereum Zirveye mi Oynuyor?

Ethereum Zirveye mi Oynuyor?

Nisan 2020’de Ethereum, üç yıllık bir piyasa düşüşü dalgasına dahil oldu. Bu kripto para birimi 2018’in başlarında yaklaşık 1.200 ABD doları zirveye ulaştı ve keskin bir piyasa çöküşünün ardından 100 ABD dolarının altına düştü. Ethereum Zirveye mi Oynuyor?

Ethereum Zirveye mi Oynuyor?

Ancak son 12 ayda işler daha iyi ve gerçeğe dönüştü. Hareketli piyasa ve Bitcoin’in toparlanmasının yönlendirdiği Ethereum, önceki zirvesini aştı ve 2021’de tarihin en yüksek seviyesine ulaştı.

Perşembe günü Ethereum, geçen yılın aynı dönemine göre% 1.300 artışla 2.797 $ ‘a ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Bir analist bu hafta yaptığı açıklamada “5.000 $ ‘a yükselmenin yakın olduğunu” iddia etti.

Bitcoin ile karşılaştırıldığında, son kazançlar daha da etkileyici. Dünyanın ilk kripto para birimi 2021’de kendi rekor seviyesini belirledi, ancak Ethereum bu yıl daha da etkileyici bir performans gösterdi. Ethereum, Bitcoin’den üç kat daha yüksek ve piyasa değeri şu anda boyutunun yaklaşık üçte biri. Ethereum güncel fiyatını görmek için buraya tıklayınız.

 

Ethereum Bitcoini Geçebilir!

Ethereum zirveye ulaştığında, Bitcoin nispeten keskin bir düşüş yaşadı ve bu ayın başında yeni rekor kırıldığından, değeri neredeyse dörtte birini kaybetti. Peki bu değişime ne sebep oldu? Kripto uzmanları tarafından sık sık dile getirilen nedenlerden biri, Ethereum’un gelişmekte olan Merkezi Olmayan Finans (DeFi) endüstrisine daha fazla fayda sağlamasını sağlayan temel teknolojisidir. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Ethereum Zirveye mi Oynuyor?

2013’te kurulan Ethereum, blockchain’i yepyeni bir şekilde kullanıyor.Bu, Bitcoin tarafından tanıtılan ve popüler hale getirilen devrim niteliğinde bir çevrimiçi defter sistemidir. Bitcoin, ödemeleri desteklemek ve bir değer deposu olarak hareket etmek için blok zinciri kullansa da, Ethereum, herhangi bir varlık veya uygulama için üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan akıllı sözleşmeleri etkinleştirebilen bir yazılım platformu olarak tasarlanmıştır.

Bitcoin, finansın gücünü merkezden uzaklaştırmayı hedeflerken, Ethereum tüm İnternetin gücünü merkezden uzaklaştırmayı hedefliyor. Bu sınırsız potansiyel nedeniyle, bazı uzmanların Ethereum’un bir gün genel değer olarak Bitcoin’i geçebileceğine inanmasına neden oldu. Bu hafta Ethereum’un piyasa değeri PayPal’ı geçti.

 

Ethereum Yatırımcılara Hitap Ediyor

 

Bazı piyasa analistleri, bu gelişmelerin Ethereum’u nihayet Bitcoin’den “ayrıştırdığını” görmelerine izin verebileceğine inanıyor. Simon Peters şunları söyledi: “Son üç yılın çoğunda ikisi birlikte ticaret yapıyor. Kripto para piyasası olgunlaşmaya başladığında, yatırımcılar daha geniş bir varlık yelpazesine odaklanacak ve hangi varlığın en iyi Uzun vadeli potansiyele sahip olduğunu değerlendirecek.” EToro’da Kıdemli Analist. Bitcoin, milyonlarca yatırımcının dikkatini çekti, ancak Ethereum başka bir seçenek sunuyor. Ether’in USD değerlemesi Bitcoin’inkinden önemli ölçüde daha düşük olduğu için, daha fazla Bitcoin sahibi olmak isteyen yatırımcıları çekiyor.

Daha fazla haberler ve analizler hakkında bilgi almak isterseniz buraya tıklayınız.

Leave a Reply