KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,087,506
Ethereum
111,475
BNB
13,180
XRP
20.73

ÇİNDEKİ KRİPTO YASAĞI ETHEREUM’U VURDU!

ÇİNDEKİ KRİPTO YASAĞI ETHEREUM’U VURDU!

Çin baskısı nedeniyle başka bir Ethereum madencilik havuzunı kapanmak zorunda kaldı. 

Dördüncü en büyük Ethereum madencilik havuzu olan BeePool, Pekin’in kripto karşıtı duruşunu takiben operasyonları kapatacaklarını duyurdu.  

Çin merkezli Ether madencilik havuzu Salı günü yaptılan açıklamada, “En son düzenleyici politikalara yanıt olarak” operasyonları askıya alacağını açıkladı. 

Yeni kullanıcıların kaydı ve mevcut kullanıcılar için alt hesapların eklenmesi durdurulacak ve tüm madencilik erişim sunucularının 15 Ekim’e kadar çalışmasının durdurulması bekleniyor. Duyuru, ikinci en büyük Ether madenciliği havuzu olan SparkPool’un benzer nedenlerle ay sonuna kadar faaliyetlerini askıya alacağı haberleri sadece bir gün sonra geldi. 

Aralarında BeePool ve SparkPool, Ethereum’un piyasadaki oranının dörtte birinden fazlasını oluşturduğunu söyleyelim. 

Geçen hafta sonlarında kripto para baskısındaki bir durgunluğun ardından, Çin Halk Bankası’nın bir dizi yeni önlemi artırdı. Kripto etkinliğini bastırmak için daha güçlü departmanlar arası koordinasyonu teşvik ettiği ortaya çıktı.  

Tedbirler, ödeme kanallarının kesilmesini ve ilgili web sitelerinin ve mobil uygulamaların kanuna uygun olarak elden çıkarılmasını amaçlamaktadır. 

Madencilik baskısı, aylardır ülkeden madencilik operasyonlarının büyük bir çıkışını gören Bitcoin ( BTC ) madenciliğine odaklandı. Şimdi, Çin hükümetinin odağı Ethereum’u etkisi altına almış görünüyor. 

Pazartesi günü, Guang Ming medya kuruluşu, İç Moğolistan’ın özerk bölgesindeki yetkililerin bir ihbar sonrasında bir depodan 10.000 Ether madenciliği makinesine el koyduğunu bildirdi. Madenciler 1.104 kilovat saat elektrik tüketiyordu. 

Yayına göre, İç Moğol makamları şimdiye kadar 45 dijital para madenciliği projesini durdurdu ve bildirildiğine göre yılda 6,58 milyar kWh elektrik tasarrufu sağladı, bu da çıkışın 2 milyon ton standart kömüre eşdeğer olduğunu iddia ediyor. 

Madencilik baskısı, ETH’nin Salı günü 3.000 doların altına düşmesine katkıda bulundu ve şu anda CoinGecko’ya göre 2.863,71 dolardan işlem görüyor. 

BeePool dört yıldır faaliyet gösteriyor. Madencilik havuzu şu anda Ethereum madencilik payının %6.7’sini oluşturuyor. Geçen hafta 3.000’den fazla blok kazıldı. 

Çin’in baskısının ortasında kripto madenci satışlarını yasaklayacak.

Madencilik şimdi karlı olsa da, Ethereum London hard fork’unda ücret yakmanın getirilmesi, madencilerin her blok için daha az ödül alması nedeniyle karı azalttı. 

Blockchain sürmekte yükseltme sonraki aşama Ethereum 2.0 Ekim i süredir planlanan dün erken saatlerde açıklandı. Proof-of-stake’e geçiş, madencileri daha da dışlayacak. 

Related Posts

Leave a Reply