KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
1,119,368
Ethereum
60,733
BNB
6,603.2
XRP
17.74
Bitcoinin Sonu mu Geliyor?

Bitcoinin Sonu mu Geliyor?

Bitcoin şimdi 12 yaşında ve şimdiye kadar yeni çıkarılan tüm kripto para birimlerini başarıyla savuşturmuş olsa da, BTC zirveye ulaştığında bitmek üzere olabilir. Özel banka Kleinwort Hambros’ta yatırım yöneticisi olan Fahad Kamal, böyle bir şeyin olabileceğini iddia etti … Fahad Kamal, bu durumu, 1990’ların sonundaki yeni yüzyıldan beri yaşanan teknolojik patlama ile karşılaştırıyor. Şu anda, kripto para birimlerine akan büyük miktarda para var ve tarih, rekabet yoğunlaştıkça birçok öncü projenin ortaya çıktığını gösteriyor. Teknik olarak konuşursak, Bitcoin, en yeni üçüncü nesil blok zincirine kıyasla bir dinozordur. Şu anda Bitcoin ağıyla hiçbir şey rekabet edemese de, Bitcoin aşağı doğru gidiyor olabilir. Bitcoinin Sonu mu Geliyor?

Fahad Kamal:

Bugünkü kripto para birimi alanı 1997’deki internet alanına çok benziyor. 1997’de Netscape Navigator’ın açık ara en gelişmiş tarayıcı olduğunu ve bununla rekabet edecek hiçbir şeyin olmayacağını düşünüyordu.

Bitcoin Baskı Altında!

Çevre koruma için, güç tüketen iş yüküne dayanıklı fikir birliği algoritması nedeniyle, Bitcoin’in devasa enerji tüketimini göz ardı etmek zordur. Bitcoin’in fiyatı arttıkça ağın enerji tüketimi de artıyor. Mevcut tahminler, yıllık enerji tüketiminin 135 TWh olduğunu gösteriyor. Karşılaştırma için, İsveç yılda 132 TWh elektrik kullanıyor.

Fahad Kamal, Bitcoin’in karşı karşıya olduğu enerji bulmacasının çöküşündeki ana faktör olduğuna inanıyor. Ayrıca yasadışı faaliyetlerde kullanıldığına dair iddiaları da var. Bu, endüstri çapında bir konudur. Tartışmalı olsa da, Chainalysis’in verileri, suçla ilgili Bitcoin işlemlerinin toplam işlemlerin% 1’inden daha azını oluşturduğunu tahmin ediyor. Başarılı analistler, Türkiye ve Hindistan’ın katı düzenlemelerine atıfta bulunuyorlar: “Önemli olan hükümetin bu verileri nasıl yorumladığı ve diğer gündemleri göz önünde bulundurarak kripto para birimi mevzuatını nasıl formüle ettiği” dedi. Bitcoin güncel fiyatı görmek için buraya tıklayınız. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

 

En İyisi Ethereum mu Olacak?

 

Ethereum Nedir?

ETH 2.0, Ethereum’u bir çalışma kanıtı protokolünden daha çevre dostu bir ilgi kanıtı modeline geçirecek. ETH 2.0’ın son aşaması 2022’de başlayacak. Suisse Bitcoin’in kurucusu Niklas Nikolajsen, bazı kişilerin Bitcoin ile aynı şeyi yapabileceğini ve gelecekte lider kripto para birimi ve blok zinciri olmak için değişiklikler yapabileceğini umuyor. Ancak Nicholasson bu değişikliği tamamen görmezden gelmedi. Bilgisayar bilimi, kriptografi ve matematikteki yeni teknolojik gelişmelerin değişime ilham verebileceğine inanıyor.

Niklas Nikolajsen: Bitcoinin Sonu mu Geliyor?

Bir gün, yeni bir fikir birliği algoritmasının oldukça merkezi olmayan, ölçeklenebilirlik ve güvenlik özelliklerinin doğru dengesine sahip olduğu kanıtlanırsa, bunların sonunda BTC ve BTC dallanma olasılığını teşvik edeceğine inanıyorum.

Nisan ayının başından bu yana Ethereum% 40 artarken, Bitcoin% 7 düştü. Mevcut piyasa değerine göre Bitcoin’in yerini alacak bir kripto para varsa o da Ethereum’dur. JPMorgan Chase’in de benzer fikirleri var.

Bankacılık devi, Ethereum’un avantajının Bitcoin’in uzun vadeli statüsünü kaybetmesinde bir faktör olduğuna inanıyor.

Related Posts

Leave a Reply