KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
715,317
Ethereum
43,587
BNB
5,792.9
XRP
13.73
Bitcoin’in (BTC) Piyasa Hakimiyetinde Artış!

Bitcoin’in (BTC) Piyasa Hakimiyetinde Artış!

Bitcoin’in (BTC) Piyasa Hakimiyetinde Artış! Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, fiyatındaki bir yükselişle birlikte artmaya devam ediyor. En değerli dijital para birimi, şu anda dijital para birimlerinin toplam piyasa değerinin yaklaşık %48’ini oluşturuyor. Hakimiyet neredeyse Mayıs ayından bu yana görülen en yüksek seviyelerde.

Coinmarketcap tarafından yayınlanan en son verilere göre, Bitcoin’in değeri son yedi günde yaklaşık %30 arttı. Dünyanın en büyük kripto para birimi şu anda 750 milyar dolar’ın üzerinde bir piyasa değeri ile 39.000 dolar civarında işlem görüyor.

 

Bitcoin’in (BTC) Piyasa Hakimiyetinde Artış!

 

Bitcoin, bireysel yatırımcı talebindeki artış nedeniyle bu hafta fiyatında önemli bir yükseliş gördü. Bununla birlikte, BTC’nin kurumsal girişleri son birkaç hafta içinde nispeten yavaş kaldı.

Mevcut Bitcoin yükselişi nedeniyle kripto balina etkinliği de keskin bir şekilde arttı. Dün, önde gelen üç BTC balina hesabı, dijital borsa Coinbase’den 1 milyar dolar’ın üzerinde kripto para birimi taşıdı. Bu haftanın başlarında, önde gelen bir BTC cüzdanı 9.500 coin taşıdı. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Bu hafta Bitcoin, altı haftadan fazla bir sürenin en yüksek seviyesi olan yaklaşık 40.800 dolar seviyelerine kadar çıkmayı başardı. Fakat BTC, Nisan 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.200 dolar’dan hala %40’tan fazla geride.

 

Bitcoin Ağ Etkinliği

Bitcoin ağındaki genel aktivitenin son birkaç günde sessiz kalmasına rağmen, aktif adreslerin sayısı ve BTC’nin dolaşımdaki token miktarı önemli ölçüde arttı. Kripto analitik platformu Santiment konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“BTC’nin dolaşımda olan benzersiz token miktarı, Mayıs ayından bu yana görülmeyen seviyelere ulaştı. Bu, BTC’nin bu haftaya kadar devam eden durgunluğu göz önüne alındığında büyük bir gelişme. Bu, topluluğumuzun odaklandığı en önde gelen fiyat göstergelerimizden biri.”

Bunların yanında Pazartesi günü, Bitcoin rallisi 1 milyar dolar’dan fazla short kripto pozisyonunu tasfiye etti. Blockchain izleme firması bybt.com tarafından yayınlanan en son verilere göre, son 24 saat içinde yaklaşık 67 milyon dolar değerinde short kripto pozisyonu tasfiye edildi.

 

Bitcoin’in (BTC) Piyasa Hakimiyetinde Artış! – Bitcoin piyasa hacmi ne kadar – Bitcoin piyasası ne durumda?

Related Posts

Leave a Reply