KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,090,989
Ethereum
112,231
BNB
13,247
?

BİTCOİN YÜKSELİŞİ ENFLASYON MU TETİKLİYOR ?

BİTCOİN YÜKSELİŞİ ENFLASYON MU TETİKLİYOR ?

JPMorgan Raporuna Göre, Bitcoin Boğa Koşusunun Enflasyon Tarafından Yönlendirdiğini Belirtildi.

JPMorgan Chase stratejistlerine göre, ilk ABD Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si ile ilgili coşkudan ziyade enflasyon endişeleri dijital para birimini rekor seviyelere çıkarıyor.

JP Morgan tarafından yayınlanan raporda, Bitcoin’de rekor fiyat getiren ETF talebinin aşırı heyecandan değil enflasyon endişelerinden kaynaklandığı belirtildi.

Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere stratejistler, ProShares Bitcoin Strategy ETF’ye atıfta bulunarak, “BITO’nun piyasaya sürülmesi, Bitcoin’e önemli ölçüde daha fazla sermaye girmesinin yeni bir aşamasını tetiklemesi pek mümkün değil” dedi.

Altın, son haftalarda artan maliyet baskılarına yanıt veremedi

Enflasyonla ilgili artan endişeler, yatırımcıların bir riskten korunma işlevi görebilecek ve buna Bitcoin de dahil olan varlıklara olan ilgilerini yeniledi. Altın, son haftalarda artan maliyet baskılarına ilişkin büyüyen endişelere yanıt veremedi. Sonuç olarak altın ETF’lerinden Bitcoin fonlarına geçiş hız kazandı

İlginin Artması İle Bitcoin Yıl  Sonuna Kadar Yükselişe Devam Diyor

Bu arada, JPMorgan, Bitcoin yatırımcılarının zaten çok sayıda yatırım seçeneğine sahip olduğunu söyledi. Bankanın stratejistleri, önce sıcak bir karşılama gören, ardından yavaşça azalan Purpose Bitcoin ETF’nin (Ticker BTCC) Kanada’daki lansmanını işaret etti.

Bitcoin çarşamba günü 66.000 doların  üzerine çıktığında yeni bir dönem için merhaba dedi,Dönüm noktasında yatırımcılarının iştahını arttırmaya devam ediyor. Yeniden gündemin üst sıralarında olması piyasa ya girecek yeni yatırımcıların da yeni ATH leri görmemiz demektir.

Michael Saylor dan Türkiye  Merkez Bankasına Yatırım Tavsiyesi !

Geçen günlerde Microstrategy’in CEO’su Michael Saylor “Türkiye, Merkez Bankası rezervlerine 5 milyar dolarlık Bitcoin ekleyebilir ve bu 5 sene içinde 50 milyar dolar değerine yükselebilir. Bu sayede para birimlerini güçlendirebilirler” açıklamasında bulundu, daha öncede benzer bir örneği New York şehri içinde yerdiği bilinmekte bakalım bu önerilerin ne gibi bir faydası ve değerlendirilmesi olacak yakın bir zaman da hep beraber göreceğiz, bu denli olumlu haberlerin gelmesi kurumsal şirketlerin daha istikrarlı bir şekilde Bitcoin’i benimsemesi demektir ve yatırım yapmak için doğru zamanda  daha uygun fiyata alım yapmaları anlamına geliyor biraz düşünelim ilerliyen dönemlerde nasıl bir yol izleyecekler.

Bu arada Microstrategy Dünyada en çok Bitcoini bulunduran şirket olarak biliniyor. En son yaptığı alımlar ile birlikte 114.000’e yükselti. Güncel değeri 7.1 milyar dolar olarak hesaplanıyor.

Related Posts

Leave a Reply