KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,054,127
Ethereum
110,265
BNB
13,145
XRP
20.67
Bitcoin (BTC) analizi: işte izlenecek seviyeler!

Son Dakika: Bitcoin yeni ETF’leri dosyalandı mı?

Yeni Bitcoin ETF’leri dosyalandı mı?

ETF ihraççıları, ters ve kaldıraçlı fonlar için iki yeni dosyalama ile yaratıcı hale geliyor.

Borsada işlem gören fon ihraççısı Direxion, spekülatörlerin Bitcoin fiyatını kısaltan sözleşmeleri satın almalarını sağlayacak bir ürün için müracaatta bulundu.

26 Ekim’de Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir müracaatta şirket, Direxion Bitcoin Strategy Bear ETF’yi açıkladı. Diğer vadeli işlem ürünleri gibi, direk olarak BTC’ye yatırım yapmayacak, bunun yerine Chicago Ticaret Borsası (CME) tarafından verilen idare edilen kısa vadeli pozisyon sözleşmelerini sürdürecek.

Direxion, fonun diğer BTC vadeli işlemlerine , para piyasası fonlarına, mevduat hesaplarına ya da kısa vadeli borçlanma araçlarına yatırım yapabileceğini belirtti . Ancak firma, ürünün değerinin sıfıra düşebileceğine dair ciddi bir uyarıda bulundu.

Fon’daki bir yatırımın değeri, sıfır da dahil olmak üzere, büyük oranda ve uyarı olmaksızın düşebilir. Tüm yatırımınızı kaybetmeye hazır olmalısınız.”

Kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, bunu ters bir Bitcoin ETF olarak nitelendirdi. Şirketin Kanada’da zaten BITI adında bir ‘-1x BTC vadeli ETF’si olduğunu bildirdi ve “bir hayli harap olurken, çalıştığında ÇALIŞIYOR (Bitcoin hızlı satma eğiliminde olduğu için)” diye ekledi.

Yeni Bitcoin ETF'leri dosyalandı: Biri ayılar için, diğeri 'karıncalar için kaldıraç' ile

Direxion öncelikle 2018’de bir Bitcoin ETF başvurusunda bulundu, fakat SEC’in o sırada ertelediği diğerleriyle beraber sıraya girdi.

Bloomberg , 26 Ekim’de Valkyrie’nin varlığa 1.25 kat risk sunacak kaldıraçlı bir BTC vadeli ETF başvurusunda bulunduğunu bildirdi . Onaylanırsa, BTFX kodu altında işlem görecek ve vadeli işlemler, takaslar, opsiyonlar ve vadeli işlemler tutabilir.

VandelayBTC kullanıcısı, gölge atmak için bir Zoolander memesinden bahsederken, mevcut minimum kaldıraçtan herkes etkilenmedi.

Çok popüler: Bitcoin vadeli işlemleri ETF, sözleşmeler için üst sınıra ulaşma tehlikesiyle karşı karşıya

Şu anda teklif edilen yaratıcı yeni vadeli ürünler hakkında yorum yapan ETF Mağaza Başkanı Nate Geraci , bir spot ürün onay almadan önce bu tür dosyalamaların ve ETH vadeli işlemlerinin daha fazla olacağını söyledi .

“SEC, CME Bitcoin vadeli işlemlerini düzenleyici bir bakış açısı ile kutsadı. Bu kaldıraçlı ve ters ürünler diğer kutsanmış pazarlarda mevcutsa, burda olmaması için hiçbir sebep yok.”
Düşüş ürünü teklifine yanıt olarak, Bitcoin fiyatları son 24 saat içinde %3,6 gerileyerek yazı yazılırken 60.787 dolardan işlem gördü.

Related Posts

Leave a Reply