KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
1,120,794
Ethereum
60,872
BNB
6,611.6
XRP
17.77
Bitcoin ve kripto paralar neden düşüyor?

Bitcoin ve kripto paralar neden düşüyor?

Kripto para piyasası oldukça hareketli ve son zamanlarda farklı gelişmeler nedeniyle ciddi bir düşüş yaşadı. Durum böyle olunca yatırımcılar kripto para birimlerinin fiyatının neden düşeceğini merak etmeye başladılar. Bitcoin (BTC) kripto para biriminin neden sizin için doğru olduğunu ayrıntılı olarak açıklayacağız. Bitcoin ve kripto paralar neden düşüyor?

 

Bitcoin ve kripto paralar neden düşüyor?

 

Bitcoin ve kripto paralar neden düşüyor?

 

Kripto paralarda aşırı değerlenme

Son düşüşten önce Bitcoin farklı seviyelerin altına düştü ve bu durumun piyasadaki diğer kripto para birimlerinde de aynı olduğunu söyleyebiliriz. Kripto para birimlerinde, özellikle Bitcoin’de çok fazla aşırı değerlenme olabilir ve bu durum, kripto para ticaretini kâr amacıyla yapan kişilerin çok sayıda satış yapmasına neden olabilir, bu nedenle kripto para birimlerinin fiyatı düşebilir. Bu indirimler genellikle finans piyasalarında oluyor ve projenin temeli sağlam olursa uzun vadede daha da artacağını söyleyebiliriz.

Bitcoin güncel fiyatı için buraya tıklayınız.

 

Panik satışları

Panik satışları, çeşitli gelişmeler, özellikle projeyle ilgili söylentiler, hükümet düzenlemeleri ve farklı kanallardan gelen açıklamalar, kripto para piyasasında ve Bitcoin’de panik satışlarını tetikleyebilir. Özellikle kripto para piyasasındaki son gelişmeler piyasanın belirsizliği ile birleştiğinde ciddi sonuçlar doğurabilir ve piyasayı daha da aşağıya çekebilir.

 

Bitcoin ve kripto paralar neden düşüyor?

 

Yatırımcı psikolojisi

Tüm finansal piyasalar dahil olmak üzere kripto para piyasası üzerindeki psikolojik etkinin çok büyük olduğu söylenebilir. Kripto para piyasasındaki ülkeler ve kuruluşlar piyasaya olumlu etki yapacak gelişmeler önerdiğinde, piyasanın olumlu atmosferi nedeniyle iyimser psikoloji oluşsa da, bu gerçekleşirse yatırımcıların psikolojisi tam tersine dönecektir. Aksi durum. Bu panik satış ve stop-loss emirleri ile birleştiğinde kripto para piyasası üzerinde yıkıcı bir etkisi olduğunu görebiliriz. Yılın başında WallStreetBets alt dizininde Dogecoin (DOGE), aynı anda Dogecoin (DOGE) satın alma ve piyasa değerini artırmak için başkalarını çekme sürecini tamamladıktan sonra aniden satıldı. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Diğer bir örnek ise Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin ve Dogecoin’i kabul edeceğini söylemesinin ardından kripto para piyasası Tesla’yı aniden terk etti ve şirket de Bitcoin’de 1,5 milyar dolar satın aldı. Üçüncü örnek, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in Bitcoin’in bir balon olduğunu ve Bitcoin’in fiyatını etkili bir şekilde düşürdüğüne dair yaptığı açıklamadır.

 

Bitcoin ve kripto paralar neden düşüyor?

 

Regülasyonlar

Ülkenin regülasyonlar çıkararak piyasayı etkileme kabiliyetine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle başta büyük ülkeler olmak üzere ülkenin çıkardığı yasa ve yönetmeliklerin çok önemli olduğu söylenebilir. Bu yıl meydana gelen son düzenlemelerin kripto para piyasası üzerinde yıkıcı bir etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle Çin’in kripto paraları yasaklaması nedeniyle gerçekleşen satışların kripto paraların değerini düşürdüğünü söyleyebiliriz. Öncelikle Çin eyaletlerinin Bitcoin ve Ethereum (ETH) madenciliğini yasakladığı ve kripto paraların piyasa değerinin düşmesine neden olan baskınlar nedeniyle madencilik faaliyetlerinin çoğu durduruldu.

Ayrıca Çin vatandaşlarının geri çekilmek isteyen satış baskısı ve Çin’in kripto para borsalarını yasaklaması ile birlikte kripto para piyasasının çöktüğünü söyleyebiliriz. Ayrıca kripto para birimindeki düşüşün, piyasada aktif olan kişilerin elindeki kripto para birimini satıp nakde çevirmesinden kaynaklandığını söyleyebiliriz.

 

Daha fazla haber için buraya tıklayınız.

Leave a Reply