KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,078,706
Ethereum
111,109
BNB
13,144
XRP
20.66
Bitcoin haberleri: Bu seviye düşüşü tekrar başlatabilir!

 Bitcoin Temmuz’dan bu yana %31 arttı.

 Bitcoin Temmuz’dan bu yana %31 arttı.

Bitcoin, bu yılın başlarında ağ tarihindeki en dramatik kısa vadeli kesintinin ardından tam iyileşme yolunda.

Zincir içi analitik sağlayıcı Glassnode, 4 Ekim Zincirle İlgili Hafta raporunda, Çin’in sektöre uyguladığı baskının ardından Mayıs ayında ağın hash gücünün %50’sinin çevrimdışıydı. Bitcoin hash oranının büyük ölçüde toparlandığını bildirdi. Hash oranı, bir Proof-of-Work ağının toplam hesaplama kaynaklarını ölçer .

Glassnode, ağın bir sonraki bloğunu çözmek isteyen kriopto para birimleri arasındaki rekabeti ölçen hem hash hızının hem de kriopto para birimlerinin zorluğunun “iyileşmeye giden tutarlı bir yolda” olduğunu iddia ediyor. Cointelegraph, Temmuz ayı başlarında zorluğun %28 oranında düştüğünü bildirdi .

Temmuz ayının sonundan bu yana %39 artış gösteren madencilik zorluğu, bu hafta ilave bir yukarı yönlü ayarlamanın yapılmasıyla birlikte, neredeyse Çin’den çıkış öncesi seviyelerine geri döndü. Glassnode ayrıca zorluk şeridinin Aralık 2018’den bu yana en güçlü geri dönüşünü kaydettiğini bildirdi.

Çin medya kuruluşu Wu Blockchain tarafından gözlemlendiği gibi , Bitcoin’in zorluğu 5 Ekim’de 703,584 blok yüksekliğinde %4,71 arttı. Bu, 31 Temmuz’dan bu yana art arda altıncı artış yaşanıyor.

Bitcoin,  Mayıs 2020’den bu yana %275 arttış yaşadı. 

Mayıs 2020 yarılanması etkinliğinde blok ödülleri %50 oranında 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düşürülse de,  kar oranları o zamandan beri önemli ölçüde arttı.

Glassnode, günlük 40 milyon dolarlık, Bitcoin’in Mayıs 2020 yarılanmasından bu yana %275 arttı. Haziran 2020’nin en düşük seviyesi olan 6 milyon ila 8 milyon dolar arasındaki düşüşe kıyasla yaklaşık %630 arttığını belirtti.

Raporda, “Bitcoin blok ödül değeri artmaya devam ederek pazarın uyum sağlaması, yenilik yapması ve toparlanması için teşvikler yaratıyor” dedi.

Bazı yatırımcılar, analistler ve kurumsal yatırımcılar, arka arkaya üçüncü hafta giriş yapan Bitcoin yatırım ürünleriyle dijital altına dönüyor.” dediler.

Dijital yatırım ürünlerine yönelik toplam girişler, kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara maruz kalmayı artırmaya devam etti. Girişlerin art arda yedinci haftasına işaret ederek, bu hafta 90 milyon dolara ulaştı.

Kurumsal yatırımcılar ayrıca toplam 20.2 milyon dolarlık girişlerle önemli miktarda Ethereum (ETH) yatırım ürünü satın aldı. Bitcoin ve ETH ürünleri, hafta boyunca sırasıyla yaklaşık %7,4 ve %3,2 değer kazandı.

Related Posts

Leave a Reply