KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
718,143
Ethereum
43,381
BNB
5,758.6
XRP
13.79
Ayı piyasası nedir? Kripto paralar ayı piyasasına mı girdi?

Bitcoin son 3 ayın en düşük seviyesine düştü!

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, 8 Şubat’tan bu yana ilk kez 40.000 $ seviyesinin altına düştü ve şu anda Bitstamp borsasında 39.576 $ ‘dan işlem görüyor. Önde gelen kripto para biriminin keskin düşüşü, piyasanın geri kalanının beklendiği gibi yükselip alçalmasına neden oldu. En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, Mayıs ayının başından bu yana en düşük seviye olan% 12’den fazla düşüşle 2.941 $ ‘a düştü. Bitcoin son 3 ayın en düşük seviyesine düştü!

Bitcoin son 3 ayın en düşük seviyesine düştü!

Bitcoin son 3 ayın en düşük seviyesine düştü!

Kripto pazarı düşmeye devam ediyor. Tesla CEO’su Elon Musk çevre sorunlarını gündeme getirdikten sonra, kripto para piyasası geçen hafta kötüleşti. Musk, 12 Mayıs’ta elektrikli otomobil üreticisinin Bitcoin tabanlı araba alımlarını askıya aldığını söyledi. O gün Musk’ın yorumları, 300 milyar dolardan fazla varlığın kripto para piyasasından kaldırılmasına neden oldu.

Ek olarak, Çin Merkez Bankası’nın (PBOC) dijital tokenlerin ödeme yöntemi olarak kullanılamayacağına dair bir açıklama yayınlamasının ardından, kripto para birimleri daha da düştü.

Bitcoin güncel fiyatını görmek için buraya tıklayınız.

Çin’in finansal kurumların ve ödeme şirketlerinin kripto para birimi işlemleriyle ilgili hizmetler sağlamasını yasakladığı ve yatırımcıları spekülatif kripto işlemlerine girmemeleri konusunda uyardığı iddia ediliyor.

Bu, Çin’in gelişen dijital ticaret pazarını sınırlamak için yaptığı son girişimdir. Çin daha önce kripto para borsalarını ve ICO’ları yasaklamıştı, ancak bireylerin kripto para bulundurmalarını engellemedi. Ancak farklı kaynaklar iddianın asılsız olduğunu iddia etti. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

 

Wu Blockchain’in bildirdiğine göre Çin’in genel politikasında bir değişiklik yok:

 

“Çinli yetkililer araştırma yaptıklarını ve öğrenmeye çalıştıklarını kabul ediyor. Ama sonuca varmadan önce mevcut politikaya bağlı kalacaklar: Bitcoin’in yasal statüsünü tanırken bireylerin yatırımlarına izin verecek ama Çinli şirket ve kurumların katılımına vermeyecekler.”

 

Söylentiler dışında şu anda resmi bir açıklama yok. Ancak gerçek şu ki piyasa, suçlandığında bile haberlere hızlı tepki verdi. Türkiye’de de geçtiğimiz haftalarda benzer yasaklar yürürlüğe girdi. Ödeme için kripto varlıklarını doğrudan veya dolaylı olarak kullanmamaya karar verdi. Türkiye aktif ve büyük bir pazar olduğu için, gelişme o dönemde fiyatlar üzerinde olumsuz bir etki yarattı.

Günlük Bitcoin analizleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Leave a Reply