KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
1,120,353
Ethereum
60,802
BNB
6,610.0
XRP
17.76
Bitcoin neden sert düşüş yaşadı?

Bitcoin neden sert düşüş yaşadı?

Bitcoin neden sert düşüş yaşadı? Kripto para birimi Bitcoin, kurtarma adımında başarısız oldu. Bitcoin 64.000 ABD Dolarından 29.000 ABD Dolarına düştü ve bugün satış zorluklarıyla karşı karşıya. Eski ABD Başkanı Trump’ın “Bitcoin bana dolandırıcı gibi görünüyor” açıklaması satışları daha da artırdı.

 

Bitcoin neden sert düşüş yaşadı?

Bitcoin neden sert düşüş yaşadı?

Kripto para birimine olan güven sarsılmaya başladı. Ayı piyasasına giren kripto para birimlerinde güçlü satış dalgaları görülebilse de, Bitcoin her kurtarma eyleminde güçlü satış dalgalarıyla karşılaştı. Yatırımcılar Bitcoin’in tavrı konusunda tedirgin olurken, spekülatif piyasada milyarder bir iş adamı olan Elon Musk da yorumlarda bulundu. Musk, geçen ay Tesla’nın Bitcoin ile araba satmayacağını ve kripto para madenciliğinin yeşil enerji ile yapılması gerektiğini söyleyerek olumsuz bir yorum yaptı.

Trump Bitcoin’den hoşlanmıyor!

 

Bitcoin neden sert düşüş yaşadı?

 

 

Eski ABD Başkanı Donald Trump, “Bitcoin’i sevmiyorum. Bana bir dolandırıcılık gibi görünüyor. Dünya para birimi hala ABD doları olmalı. Kripto para biriminin çok yüksek düzeyde bir düzenlemeye sahip olması gerektiğini düşünüyorum” dedi. Trump’ın açıklamasının ardından Bitcoin’de güçlü bir satış dalgası yaşandı.

SEC’de Bitcoin’den rahatsız

Amerika Birleşik Devletleri’nin SPK’sı olarak bilinen SEC, Tesla’nın Bitcoin’i bir ödeme stratejisi olarak kabul etmesini kabul etmek istemiyor, satışlarda da geçerli. İddiaya göre ABD Başkanı Joe Biden de personelinden kripto para kullanımı hakkında bilgi istedi. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Tarihi zirveden yüzde 50 uzaklaştı!

Bitcoin’in o gün açılış fiyatı 34.000 USD 449 idi. Minimum gün 32,000,469 ABD dolarıdır ve maksimum gün 34,000,631 ABD dolarıdır. 14 Nisan’da Bitcoin fiyatı 64,813 dolardı. Bu nedenle bugün itibariyle Bitcoin tarihi zirvesinden %50 düştü.

Bitcoin güncel fiyatı için buraya tıklayabilirsiniz.

Devler kapışıyor!

Milyarder iş adamı Elon Musk ile eski arkadaşı Binance CEO’su Changpeng Zhao arasında soğuk bir rüzgar esti. Birbirini takip eden ikilinin arasına para girdi. Zhao, Musk’ın eylemlerini doğru bulmadı. Musk’ın eylemleri, kripto para birimleriyle ilgili spekülatif açıklamalarla milyonlarca insanı etkiledi. Sosyal medyada eski arkadaşlarına müstehcen tweetler gönderdi.

Günlük Bitcoin analizi için buraya tıklayınız.

 

Bitcoin neden sert düşüş yaşadı? – Bitcoin neden düşüyor – BTC

Leave a Reply