KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
1,120,281
Ethereum
60,872
BNB
6,609.3
XRP
17.76
Bitcoin neden düşüyor?

Bitcoin neden düşüyor?

Bitcoin neden düşüyor? dünyanın en değerli kripto parası olan Bitcoin, son üç gündür inanılmaz derece de düşüş gerçekleştirdi. Bunun altcoinlere de sert bir şekilde düşüş etkisi dikkat çekiyor. Son üç günde %50 düşüşe geçen Bitcoinin düşüş sebeplerine bakalım.

Bitcoin neden düşüyor?

 

Bitcoin neden düşüyor? Altcoinler de düşecek mi? Kripto para borsaları büyük bir çöküş yaşıyor. Geçtiğimiz hafta, kripto para piyasasının kaybı% 50’ye yakın olmasına rağmen, piyasa büyüklüğü 2,3 trilyon ABD Dolarından 1,6 trilyon ABD Dolarına düştü. Bu gelişmenin ardından kripto para piyasası gündem oldu. Bitcoin’in keskin düşüşünün arkasında birçok faktör var.

 

Bitcoin neden düşüyor?

 

Geçtiğimiz hafta, kripto para piyasasının kaybı% 50’ye yakın olmasına rağmen, piyasa büyüklüğü 2,3 trilyon ABD Dolarından 1,6 trilyon ABD Dolarına düştü. Mart 2020’deki düşüşten bu yana, en büyük tek günlük satış dalgası dün meydana geldi. Bybt verilerine göre son 24 saatte 2,5 milyar dolarlık uzun pozisyon kapatan yatırımcılar farklı alanlara yöneldi.

 

Bitcoin güncel fiyatını görmek için buraya tıklayınız.

 

Çin’in kararı hızlandırdı

Çin’in yasağı yasaklamasıyla düşüş eğilimi başladı ve Elon Musk’un Twitter’da paylaştığı bilgiler dün de devam etti. Çin, finans ve ödeme kurumlarıyla kripto para birimi işlemlerini yasaklar ve yatırımcıları spekülatif kripto para birimi işlemleri konusunda uyarır. Satış dalgasına Tesla’nın kripto varlıklarını satmış olabileceği iddiaları eklendiğinde, kripto para piyasasından kaçma şansı arttı.Bu satış dalgası, Tesla’nın artık BTC üzerinden ödeme almaması ile başladı.

 

Bitcoin adeta yere çakıldı!

 

Bu iki faktörün etkili olduğu büyük dalgada, Bitcoin en çok acı çekiyor. Bitcoin’in devalüasyonu her gün% 24’ü aşıyor. Bitcoin son on günde% 49 kaybetmesine rağmen, Ethereum% 60 yaşlandı. Chiba% 57 düştü. Bitcoin, 800 milyon ABD doları (1,5 milyar ABD doları) zararla başı çekiyor. Tatilden önceki hafta 59.000 dolardan kapanan Bitcoin dün 36.000 dolara geriledi. Ethereum, geçen hafta 4.000 doları geçerek 2.800 dolara düşen kripto para piyasasındaki en büyük ikinci oyuncu. Litecoin% 12.9 düşüşle 266 $ ‘a gerilerken, XRP% 7 düşüşle 1.42 $’ a geriledi. Ethereum’un satışlardaki kaybı 350 milyon dolar. Shiba, son zamanlarda en popüler altcoinlerden biridir, günde% 24 ve her hafta% 50’den fazla kaybeder. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

 

Bitcoin neden düşüyor?

Erişim sıkıntıları yaşanıyor

 

Öte yandan Binance’in sosyal medya hesabı Twitter’dan bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Ağ tıkanıklığı nedeniyle Ethereum ve ERC20’den bahsedilmesi geçici olarak devre dışı bırakıldı. Sabrınız için teşekkür eder, rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.” İfadesi kullanıldı. Öte yandan kullanıcıların kripto para borsası Coinbase’e erişimde sorun yaşadığı bildiriliyor. İddiaya göre, yüksek işlem yoğunluğu nedeniyle Coinbase bazı kripto para kotasyonları sağlayamıyor. Çin’in yerel finans kurumlarının ve ödeme sistemlerinin kripto para sağlaması yasaklandıktan sonra, kripto para birimleri keskin bir şekilde düştü.

 

Güncel Bitcoin analizi için buraya tıklayınız.

Leave a Reply