KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,085,220
Ethereum
112,045
BNB
13,207
?
Bitcoin neden düşüyor-Bitcoin ne olur?

Bitcoin neden düşüyor-Bitcoin ne olur?

Bitcoin neden düşüyor-Bitcoin ne olur? Çin Devlet Şebeke İdaresi, ülke genelinde kripto para madenciliğinin kapatılması çağrısında bulunan bir bildiri yayınladı. Colin Wu’ya göre, yerel elektriğin yetersiz olduğu Henan ve Anhui gibi bazı iller de uygulamaya başladı. Olumsuz haberin ortaya çıkmasından sonra Bitcoin ve altcoinlerin fiyatları keskin bir şekilde düştü.

 

Bitcoin neden düşüyor-Bitcoin ne olur?

 

Anhui, Bitcoin madenciliğini yasaklayan en son Çin eyaleti oldu

Çinli kripto para blogcusu Colin Wu’ya göre, Çin Devlet Şebekesi kısa süre önce ülkenin tüm bölgelerine kripto para madenciliğini durdurma emri verdi. Resmi medya “Global Times”a göre, Anhui madenciliği yasaklamak için Çin’deki diğer bazı eyaletlere katıldı. Ülkedeki kripto madenciliği projelerinin yaklaşık %90’ının kapatıldığı tahmin ediliyor. Geçen ay, Çin’in en büyük beş maden merkezi olan “Sincan, Sichuan, İç Moğolistan, Yunnan ve Qinghai”, daha düşük karbon emisyonları nedeniyle madencileri ekipmanı kapatmaya zorladı. Aslında, madencilik makinesinin kapanmasına neden olan başka bir şey, alışılmadık derecede sıcak yaz aylarında ciddi bir elektrik kesintisiydi. Kanıt, Çin’in elektrik üretimi için büyük miktarlarda kömür ithal etmesi ve kömür fiyatlarının sadece bir yılda dört katına çıkmasına ve ton başına 128 ABD$’lık bir ATH’ye ulaşmasına neden olmasıdır.

 

Bitcoin neden düşüyor-Bitcoin ne olur?

 

ABD yeni bir madencilik merkezi olarak ortaya çıkıyor

Çinli madenciler sınır dışı edildikten sonra diğer yargı bölgelerine taşınmaya çalıştıkları için Foundry USA, küresel hash oranının %11,5’ini oluşturan dördüncü en büyük madencilik havuzu haline geldi. Bununla birlikte, Çin madencilik havuzları (F2Pool, ViaBTC ve AntPool) hala listenin başında yer alıyor, bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri’ni bir sonraki Bitcoin madencilik merkezi olarak düşünmek için çok erken olabilir. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

 

Bitcoin neden düşüyor-Bitcoin ne olur?

 

Gelen olumsuz haberlerin ardından Bitcoin fiyatı sert düştü

 

Olumsuz haberin ortaya çıkmasından sonra Bitcoin fiyatı keskin bir şekilde düştü. BTC fiyatı 33.250 ABD Dolarından 31.600 ABD Dolarına düştü. Ethereum fiyatı 2.000 ABD dolarının altına düştü ve 1.860 ABD dolarından el değiştirdi. Ripple’ın fiyatı da keskin bir şekilde düştü ve 0,59 ABD Dolarına düştü. Yazma sırasında, neredeyse tüm piyasa kırmızı tahtalarda işlem görüyor.

 

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Bitcoin neden düşüyor-Bitcoin ne olur? – Bitcoin haberleri – Bitcoin son dakika

Leave a Reply