KRİPTO PARA DÜNYASI
Биткоин
2,055,813
Ethereum
110,645
BNB
13,164
XRP
20.72
Bitcoin Madencilerinin Geliri Yükseliyor!

Bitcoin Madencilerinin Geliri Yükseliyor!

Bitcoin Madencilerinin Geliri Yükseliyor! Madencilerin geliri, geçen ay yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle Çin’in keskin düşüşünden bu yana ilk kez toparlanma belirtileri gösterdi. Madencilerin geliri, geçen ay Çin’deki elektrik kesintilerindeki keskin düşüşten bu yana ilk kez toparlanma belirtileri gösterdi.

 

Bitcoin Madencilerinin Geliri Yükseliyor!

Bitcoin Madencilerinin Geliri Yükseliyor!

5 Mayıs itibariyle, Bitcoin (BTC) madencileri 30 günde ortalama 60 milyon dolarlık bir gelire sahipti. Madencilerin geliri, geçen ay Çin’deki elektrik kesintilerindeki keskin düşüşten bu yana ilk kez toparlanma belirtileri gösterdi. Nisan ayında, Sincan’ın kömür madeni kazanları ve müteakip araştırmalar, kripto para birimi madenciliği endüstrisinde bir kesintiye neden oldu. Sonuç olarak madenciler, Bitcoin blok zinciri için bilgi işlem gücü ve madencilik sağlayan ASIC donanımını kapatmak zorunda kaldı.

Blockchain.com‘dan alınan verilere göre, Bitcoin madencilerinin 30 günlük ortalama geliri, 16 Nisan’da 60 milyon ABD doları zirveye ulaştıktan sonra 2 Mayıs’ta 57.08 milyon ABD dolarına düştü. Madencilerin gelirleri, toplu ödüllerden ve işlem ücretlerinden elde ettikleri gelirleri içerir.

Madencilerin gelirlerindeki düşüş, Çin’deki elektrik kesintisinin neden olduğu Hash oranındaki düşüşle aynı zamana denk geldi. Toplam hash oranı 172 EH / s’den 131 EH / s’ye düştü, 16-23 Nisan arasında yaklaşık% 30 düşüş. O zamandan beri, geliştirilmiş hash oranı 5 Mayıs’a kadar 168 EH / s’ye yükseldi. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Bitcoin Madencilerinin Geliri Yükseliyor!

Bitcoin Fiyatına Etkisi

Çin’de fiyat indiriminin ardından Bitcoin’in fiyatı keskin bir şekilde düştü. En büyük kripto para birimi, hash oranı düşmeden önce düzeltildi. Çin’deki olaydan sonra, bu düşüş daha da hızlandı, BTC fiyatı 14 Nisan’da 65.000 dolara yaklaştı ve 25 Nisan’da 50.591 dolara düştü. Bitcoin fiyatı ve hash oranı neredeyse aynı anda düştü ve bu iki gösterge arasındaki korelasyonu ortaya çıkardı.

Karma oranı, Bitcoin ağındaki işlemleri doğrulamaya adanmış bilgi işlem gücünü temsil eder. Diğer bir deyişle, yüksek hash oranı teorik olarak Bitcoin’e saldırmanın maliyetini artırarak ağın güvenliğini sağlar.

5 Mayıs’ta hash oranı arttıkça Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 57.000 $ ‘a yükseldi. BTC.com’dan alınan verilere göre 13 Mayıs’ta karşılaşılacak otomatik zorluk düzeltmesinde zorluğun yaklaşık% 1 oranında artması bekleniyor. 2 Mayıs’ta ağ zorluğu% 12.6 azaltıldı.

Bir teoriye göre, Bitcoin fiyatı ile hash oranı ve ağ zorluğu arasında bir gecikme ilişkisi vardır. Bu nedenle, fiyatın hash oranındaki artışı ve zorluğu takip etmesi bekleniyor.

Bitcoin Güncel Fiyatı

Related Posts

Leave a Reply