KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,087,506
Ethereum
111,475
BNB
13,180
XRP
20.73

BİTCOİN KAYBETTİĞİ GÜVENİ GERİ Mİ ALIYOR?

BİTCOİN KAYBETTİĞİ GÜVENİ GERİ Mİ ALIYOR?

  • Bitcoin , ilk kez USD olarak fiyatlandırıldığından bu yana yüzde 6,5 milyar değer kazandı.
  • Yatırımcılar, kâr da satmak yerine Bitcoin biriktiriyor.
  • 90 milyon doların üzerinde kripto fon yatırımı yeni parayı temsil ediyor.
  •  50.000 dolarlık yeni psikolojik eşiği geçti Bitcoin.

Piyasadaki güven, Bitcoin’in önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 $’dan bu yana %50’den fazla geri çekilmesinden sonra artmaya başlıyor.

 Çin piyasa etkisi ve hegemonyası, Bitcoin ve kripto işlemlerini yasa dışı hale getirdikten sonra geri dönüyor. Bitcoin’in piyasa hissiyatı, bir aylık olumsuz görünümlerin ardından yükselişe geçti. 5 Ekim’de 50.000 doları geri aldı. Piyasa değerine göre lider kripto para birimi olan Bitcoin, düşme ve piyasada beklenmedik bir yön gösterme eğilimindedir. 

SEC Başkanı Gary Gensler, kriptodan vahşi batı olarak bahsetmesine ve kapitalizmin ilk günleriyle karşılaştırmalar yaptı. Son yorumları piyasayı dalgalandırdı. Gensler, Washington Post röportajında, ABD’nin kriptoyu Çin’in ademi merkeziyetçilik kavramını ele almayı seçmesine benzer şekilde yasaklama niyetinde olmadığını söyledi.

 

Tyler Durden, SEC’in kriptoya karşı daha olumlu tutumunun Bitcoin için daha olumlu bir ivme kazanmasına yardımcı olduğunu belirtti. Buna ek olarak, ABD hükümetinden gelen mevcut yankılar, Bitcoin’in oynaklığını dengelemeye ve yatırımcı güvenini artırmaya yardımcı olduğu için Çin ile tezat oluşturuyor.

Güveninirliği atrtışılan Bitcoin, grup inancı ve hükümet anlatıları arasındaki bir dengedir. Bitcoin’in değeri, 2009’da USD ile ilk eşleşmesinden bu yana yüzde 6,9 ​​milyar arttı ve olumsuz ekonomik gerilemelere rağmen finansal manşetleri oluşturmaya devam ediyor. Bitcoin maksimalistleri her zaman Bitcoin’in durumundan emin olmuşlardır. Bitcoin’in kendisi, El Salvador’da entegrasyonu yasal, finansal bir araç olarak görse bile, her yeni finansal dönem ve perakende ilgi dalgası ile daha fazla pazar payı kazanıyor.

Bitcoin ile Güven Geri Dönüyor.  Yoksa öyle mi?

Neden Düşünmelisin?

Bitcoin’in dengesizliği, yeni finans piyasasında hiçbir yere gitmeyecek bir ticari markadır. Yatırımcılar, yeni piyasa hareketlerini tahmin etmek için başta sermaye girişleri ve çıkışları olmak üzere kurumsal ilginin yanı sıra piyasa duyarlılığına bakarak piyasayı daha iyi anlayabilirler.

Related Posts

Leave a Reply