KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
717,057
Ethereum
43,549
BNB
5,783.8
XRP
13.74
Bitcoin bir anda yükselişe geçti!

BİTCOİN HEDGE OLURSA, BİZİ NASIL ETKİLEYECEK?

BİTCOİN HEDGE OLURSA, BİZİ NASIL ETKİLEYECEK?

 

Milyarder yatırımcı Carl Icahn, Bitcoin’in enflasyon için en iyi hedge olabileceğini düşünüyor.

Onun yorumları, enflasyonun arz sorunlarıyla beraber arttığından bahseden Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell ile uyumluydu.  Milyarder yatırımcı Carl Icahn Salı günü bir sonraki piyasa krizinin ufukta olabileceği düşünülüyor. Bitcoin’in enflasyona karşı en iyi korunma olabileceği konusunda uyardı . Amerika hükümeti ekonomiyi canlandırmaya devam ederken, Icahn doların daha fazla değer kaybetmesinden ve mal fiyatlarının artmasından korktuğunu belirtti .  “Uzun vadede kesinlikle duvara çarpacağız. Gidiş şeklimizde, para basma şeklimizde, enflasyona girme şeklimizde gerçekten bir kriz olacağını düşünüyorum. Etrafınıza bakarsanız, etrafınızda enflasyon olduğunu görürsünüz. Uzun sürede bununla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorum.” Icahn Pazartesi günü CNBC ile söyledi .

Onun yorumları, enflasyonun arz sorunlarıyla beraber arttığından bahseden Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell ile aynı doğrultudaydı:

Powell , hazırlanan açıklamalarda , “Ekonomi yeniden açılmaya ve harcamalardaki toparlanmaya devam ederken, özellikle bazı sektörlerdeki arz darboğazları sebebiyle fiyatlar üstünde yukarı yönlü baskı görüyoruz” dedi . “Bu etkiler, beklenenden daha büyük ve daha uzun sürdü, fakat azalacak ve yapmış oldukları gibi, enflasyonun daha uzun süreli %2 amacımıza doğru gerilemesi bekleniyor.”

Icahn , bu sene kripto para birimlerine milyarlarca dolar yatırım yapmaktan sözetti , fakat yine de bu pazarda bir pozisyon eklemedi – en azından kamuoyuna açıklamadı. Kripto yatırım şirketi Mythos Capital ve Bankless’in kurucusu Ryan Adams, Icahn’ın bir pozisyonu olabileceğini öne sürdü.

Milyarder hala borsaya yatırım yapmanın bir alternatifi olabileceğine inanıyor ve kripto para birimleri keşfetmeye değer olabilir:

“Icahn & Company’de çalışan bir sürü zeki adamımız var ve biz yalnızca bitcoin’i anlamıyoruz. Bunun kötü veya iyi olduğunu söylemiyorum, yalnızca anlamadığımızı söylüyorum. Alamadığımız bir şeye yatırım yapmak. Jüri gerçekten bitcoin’in gerçek değeri mi yoksa bir değer deposu mu olduğu konusunda kararsız. Enflasyon yükselirse, sanırım değeri var. Çok fazla değişken var , yatırım yapmak çok zor bir şey.”

SEC Başkanı Gary Gensler ve Proshares CEO’su Simeon Hyman , Salı günü bir CNBC son dakika haber bölümünde ilk Bitcoin bağlantılı ETF’nin tanıtımını tartıştı .

BITO olarak da bilinen Proshares Bitcoin Strategy ETF, CME Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine dayanmaktadır. CNBC yorumcusu Bob Pisano, bazı yatırımcıların BTC vadeli işlemlerinin BTC spot fiyatından sapabileceğine dair endişelerini paylaştı.

Related Posts

Leave a Reply