KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,093,895
Ethereum
112,406
BNB
13,254
XRP
20.88
Bitcoin haberleri: Bitcoin yıl sonunda ne kadar olacak?

Bitcoin haberleri: Bitcoin yıl sonunda ne kadar olacak?

Uzun süredir yatırımcılar Bitcoin’in yükselişini bekliyor. Son zamanlarda hareketli olmasıyla yatırımcılarını umutlandıran Bitcoin ne kadar olacak? Bitcoin haberleri: Bitcoin yıl sonunda ne kadar olacak? işte detaylar…

 

Bitcoin haberleri: Bitcoin yıl sonunda ne kadar olacak?

 

Bitcoin haberleri: Bitcoin yıl sonunda ne kadar olacak?

 

Son piyasa oynaklığı Bitcoin’e ağır bir darbe vurdu. Düşüşün ardından yatırımcılar ve önemli iş adamları, Bitcoin’in yıl sonunda nelere ulaşacağını sabırsızlıkla bekliyor. Oynaklık, enerji FUD haberleri ve düzenleyicilerin baskısı, birçok insanın Bitcoin fiyatı hakkında spekülasyon yapmasına neden oldu. Tüm bunların arasında Bitcoin’in en büyük kripto para olduğu gerçeği hiç değişmedi.

Michael Saylor gibi Bitcoin savunucuları, kripto para birimlerinin uzun vadeli değeri göz önüne alındığında yatırım yapmaya devam etmeleri gerektiğini söyledi. Bazı insanların başka fikirleri vardır. Örneğin, yakın tarihli bir CNBC anketi, katılımcıların %44’ünün Bitcoin’in yıl sonuna kadar 30.000 dolardan az olacağına inandığı sonucuna vardı. Şu anda BTC’nin işlem fiyatı, son 7 gün içinde %12,37 artan 34.065 dolar.

Yılın başından bu yana, Bitcoin’in pazar hakimiyeti yaklaşık %36 düştü, ancak Mayıs 2021’den sonra istikrarlı bir şekilde toparlandı. Fiyatı 80 günün en yüksek seviyesi olan 64,654,15$’dan %48 düştü. Bu, yatırımcıların neden Bitcoin’in bu yılın sonuna kadar daha da düşebileceğine inandığını açıklıyor.

 

Bitcoin haberleri: Bitcoin yıl sonunda ne kadar olacak?

Analistler Tersini mi söylüyor?

 

İlk düşüşte insanların yatırımlarından vazgeçmeleri alışılmadık bir durum olmasa da birçok kişi Bitcoin’in batması o kadar kolay olmadığına inanıyor. Son zamanlarda analist Willy Woo, BTC fiyatını artırmak için “Rick Astley” sahiplerinin girme olasılığını gündeme getirdi. Aynı şey 13 Nisan’da Bitcoin 63.000 doları kırdığında da oldu.

Bloomberg’in Nisan Şifreleme Endeksi Raporunda, birisi 2022 yılına kadar Bitcoin fiyatının şaşırtıcı bir şekilde 400.000 dolara yükseleceğini paylaştı.

Ajans, Haziran 2021 raporunda, piyasanın birkaç ayı piyasası döngüsü göz önüne alındığında fiyatlarının yükseleceğini veya düşeceğini tahmin etmişti. Haziran raporu, BTC fiyatının gelecek yıl 100.000 dolara ulaşabileceğini iddia ederek daha gerçekçi bir tahmin yaptı. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

 

Raporda şunlar vurgulandı:

 

“Bitcoin, 20.000 doların altında kalmaktan ziyade 100.000 dolarlık direnci takdir etmeye devam edecek.”

 

 

Buna ek olarak, Max Keizer gibi Bitcoin savunucuları, Bitcoin’in 2022 yılına kadar 220.000 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Fiyatların uzun vadede yükseleceğini söyleyen Keizer, bunu 1990’ların sonunda fiyatlar düştükten sonra Apple hissesi almaya benzetiyor.

O zamanlar yatırımcıların Apple’a karşı olumsuz bir bakış açısına sahip olduğuna dikkat çekti, ancak uzun vadede iyi bir yatırımdı. Keizer bu durum hakkında biraz fazla iyimser görünse de birçok ticaret sitesi BTC fiyatını tam tersi tahmin ediyor.

Bitcoin fiyatının 2021 Aralık ayı başlarında 32.805.601 USD’ye ve Ocak 2022’nin başında 33.095.754 USD’ye ulaşması bekleniyor ve bu da mevcut fiyattan daha düşük. Bu nedenle, son ayı piyasası BTC fiyat tahminlerinde zorluklara neden oldu. Kişiler ve kuruluşlar tarafından yapılan son fiyat tahminleri arasında birçok fark vardır.

Leave a Reply