KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,078,706
Ethereum
111,109
BNB
13,144
XRP
20.66
Bitcoin haberleri: Bu seviye düşüşü tekrar başlatabilir!

BİTCOİN İÇİN SON ÇAĞRI! NELER OLUYOR?

BİTCOİN İÇİN SON ÇAĞRI! NELER OLUYOR?

Bitcoin alternatifleri “Düşüş” göstergesi, yatırımcıların endişelerini artırıyor.

Dün SEC başkanının kararından sonra kripto para birimlerindeki düşüş planını yeniden onayladığını açıkladı. Yatırımcıların bu açıklamanın ardından Bitcoin vadeli işlemlerini tekrar değerlendirmeye gittiği görüldü.

Art arda 46 gün 42.000 doların üstünde işlem gördü, Bitcoin ( BTC ) fiyatı 21 Eylül’de düşüşünü hissettirmeye başladı.  Ayrıca, önceki düşüş döngüsünün çok önemli 42.000 $ seviyesini geri kazanmasının 79 gün sürdüğünü gösteriyor.

Yatırımcıların dikkati mali durumlarını aylık 120 milyar dolarlık varlık geri alım teşvik programını azaltıp azaltmayacağını belirtmesinin beklendiği Amerika Merkez Bankası’nın para toplantısının başlangıcına çevrildi. İlginç bir biçimde, Çin hisse senedi piyasaları, 21 Eylül’de %1 toparlandı.

 Çin’in son düzenlemesi gerçekten köklümü ?

Bitcoin’in performansıyla global piyasaların hafif toparlanması arasındaki belirgin kopukluk, yatırımcıların kripto para birimi düzenlemesinin mevcut düşüş senaryosunda bir rol oynayıp oynamadığını sorgulamasına neden oldu.

Bugün Amerika Menkul Kıymetler ve Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler Washington Post’a konuştu ve röportaj sırasında “Kumarhane oyun masalarında” dedi.

 

Elon Musk’ın 12 Mayıs’ta Bitcoin kripto ilişkin açıklamalarıyla başlatıldığı varsayılan bu ayı döngüsünün sonunu beklenen 42.000 $ olmakta. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Global yatırımcıların daha fazla düşüşün riskini nasıl yönettiklerinin etkili bir biçimde ölçmek için, yatırımcılar benzer alım  ve satım  alternatiflerini gözlenebilir.

-%7 ile +%7 arasında salınan bir çarpıklık göstergesi genelde nötr olarak nitelendirilir. Öte yandan, aşağı yönlü koruma maliyeti daha yüksek olduğunda, tipik olarak bir “korku” göstergesi olduğunda metrik bu aralığın üzerine kayar.

 

Yukarıda gösterildiği gibi, Bitcoin yatırımcıları, göstergenin %7 eşiğinin altına düştüğü 25 Temmuz’dan bu yana tarafsız kaldı. Dolayısıyla, son fiyat hareketi, metrik %9’a ulaştıktan sonra kısa vadeli opsiyon tüccarlarının “düşüş” moduna girmesine neden oldu.

Bu opsiyon aracına özgü dışsallıkları hariç tutmak için, devamlı vadeli işlem piyasalarını da analiz etmek gerekir.

Fonlama oranı, döviz riskini dengelemek için getirildi ve daha fazla kaldıraç talep ettiklerinde long işlemlere yöneliyor. Ancak, durum tersine döndüğünde ve shortlar işlemlerde aşırı kaldıraçlı olduğunda, riski analiz etmek gerekiyor.

Bitcoin 8 saatlik USDT/USD marj vadeli işlem fonlama oranı.

Yukarıdaki grafik, Bitcoin’in fonlama oranının, sürdürülebilir ya da alakalı olmamasına rağmen daimi olarak olumsuz tarafa kaydığını gösteriyor. Örneğin, her 8 saatte bir %0,05’lik bir oran, haftada %1’e eşittir; bu, herhangi bir değişiklik yatırımcıların işlem kapatmayı ilk sırada düşünmemelidir.

 Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Related Posts

Leave a Reply