KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,088,081
Ethereum
112,214
BNB
13,216
?
Bitcoin bir ülkenin resmi para birimi olacak!

Bitcoin Fog Başkanı Tutuklandı!

Bitcoin Fog’un başkanı Roman Sterlingov, BTC’de 300 milyon dolardan fazla aklama suçlamasıyla karşı karşıya.

ABD Federal Servisi, Rus-İsveç vatandaşı Roman Sterlingov’u son 10 yılda yaklaşık 336 milyon dolarlık bitcoin akladığı iddiasıyla Bitcoin Fog Başkanı Tutuklandı! Suçlamalar mahkemeye çıkacak ve üç kara para aklama, yetkisiz kara para aklama ve yetkisiz para transferi ile karşı karşıya kalacak.

Bitcoin Fog Başkanı Tutuklandı!

Bitcoin Fog Başkanı Tutuklandı!

Son 10 Yılda Büyük Dolandırıcılık

Yakın tarihli bir rapora göre, ABD yetkilileri Bitcoin sisinin lideri Roman Sterlingov’u tutukladı. Son on yıldır, ünlü Bitcoin anonimleştiricisinin Rus-İsveç yöneticisi ağın arkasında. Mahkeme kanıtları, 336 milyon ABD doları değerinde Bitcoin’i akladığını gösteriyor.

Sterlingov, Bitcoin blok zincirini tarayan herhangi birinin kişisel ödemeleri tespit etmesini önlemek için kullanıcıların işlemlerini diğer işlemlerle birleştirmelerini sağlayan Rusya ve İsveç’te ikamet ediyor. Bunun için% 2 ila% 2,5 komisyon aldı.

ABD İç Gelir Servisi (IRS) tarafından yapılan hesaplamalara göre failler, “Bitcoin’in son on yıldaki muazzam değerini düşünmeden” bile 8 milyon dolar değerinde BTC elde etti. Rapor, Sterlingov’un bu fonları Bitcoin Fog sunucuları oluşturmak için kullandığını iddia etti ve bu da IRS için endişelere neden oldu.

Tutuklandıktan sonra Roman Sterlingov üç suçlamayla karşı karşıya kalacak: kara para aklama, yetkisiz kara para aklama ve izinsiz para transferi.

University College London’da bir bilgisayar bilimcisi olan Sarah Meiklejohn, bugün araştırmacılar tarafından kullanılan “parayı takip et” tekniğini övdü. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Bitcoin ile tüm güncel haberler için buraya tıklayınız.

Bitcoin Fog ve Deep Web

Yukarıda belirtildiği gibi, Bitcoin Fog anonim karanlık ağda çalışan bir İnternet hizmetidir. 2011 yılında bir grup bağımsız geliştirici tarafından oluşturuldu ve ilk ve en iyi bilinen Bitcoin anonimleştiricidir. ABD yetkilileri, ağın uzun yıllardır varlığından bu yana, ağın uyuşturucu satışı için çok sayıda karanlık web pazarıyla (İpek Yolu, Pazar ve AlphaBay gibi) bağlantılar kurduğunu bildirdi.

Şaşırtıcı bir şekilde, Roman Sterlingov’un tutuklanmasından sonra bile, Bitcoin sisi hala çevrimiçi. Ancak hem İç Gelir İdaresi hem de Adalet Bakanlığı bu konuda yorum yapmayı reddettiği için platformu kimin çalıştırdığına dair bir bilgi yok.

Related Posts

Leave a Reply