KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,070,665
Ethereum
110,936
BNB
13,237
?
Bitcoin fiyatında izlenmesi gereken 5 şey!

Bitcoin fiyatında izlenmesi gereken 5 şey!

Bitcoin, 48.000 dolarlık direnç tarafından defalarca reddedilmiş olsa da, mücadeleden vazgeçmedi. Hafta sonu 48.200 $ ‘dan 45.500 $’ a düştü. 50.000 dolar hedefi olan bu girişimler, 13 Ağustos’tan bu yana üçüncü kez başarısız oldu. Şimdi, 46.200 ABD Doları değerindeki BTC ticareti için, analist William Suberg’in bu hafta işaret ettiği 5 öğeyi kontrol ettik. Altcoin piyasası ve sezonla başlayalım…

Düşen Bitcoin, altcoin sezonu için umutlandırıyor

Son birkaç saat içinde Bitcoin, son 7 günde %8 arttı ve çoğu büyük altcoin projesi orantılı performans kaydetti. Pazartesi günü piyasa değerine göre en iyi 50 kripto para biriminin birçoğunun haftalık getiri oranı %20’nin üzerindeydi ve Solana (SOL) %60 ile öndeydi. Bu yükselişle birlikte DeFi pazarına yönelik umutlar katlanarak altcoin sezonunun başlangıcına işaret ediyor. Bu nedenle, Bitcoin’in güçlü performansına rağmen, %43.7 piyasa kapitalizasyon hakimiyeti de düşüyor, bu da altcoinlerin dördüncü çeyreğe girme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

 

Bitcoin fiyatında izlenmesi gereken 5 şey!

Bitcoin (BTC)’de 48.000 dolar direncinin aşılması

Bitcoin, Ağustos ayında birkaç kez 48.000 $ direnç seviyesini test etti. Bu haftaki son girişimi de Cumartesi günü 47.000 dolardan fazla güçlü bir ivme kazandı, ancak seans sırasında 45.500 dolardan kapanamadı. Ardından Pazar günü yaptığı son harekette başlangıç ​​seviyesine döndü. Bu bağlamda, analist Michaël van de Poppe, son artışı onaylamadan önce “Bitcoin’in 46.500 doları kurtarması gerektiği” konusunda uyardı. Poppe’nin bu seviyeden sonraki fiyat beklentileri şu şekilde:

 

Bu olursa, o zaman yükseklerin tekrar test edileceğini varsayıyorum. Değilse, sıradaki 44.000 dolar.

 

Bu arada, Bitcoin 48.000 dolar rövanşına hazırlanırken, satıcı tarafı da bölgeyi savunmak için hazırlanıyor. Binance borsasında alım ve satım seviyelerine bir bakış, direncin boyutunu gösteriyor ve şu anda 45.000 dolarlık destek de önemli.

 

Madencilik zorluğu artıyor

Uzun bir kesinti döneminden sonra, Bitcoin madenciliğinin zorluğu rekor seviyeye yükseldi. Cuma günkü en son otomatik yeniden kalibrasyondan sonra, zorluk %7,3 artarak Bitcoin’in Mayıs ayı fiyat satışlarından bu yana en iyi performansı tamamladı.

Madenciler Çin’den ayrılmaya başladıkça madencilik kapasitesi minimuma düştü. Daha sonra madenciler farklı bölgelerden yeniden faaliyet gösterdikçe hash oranı önceki seviyeye döndü. Bu nedenle, daha büyük bir Bitcoin madenciliği hash oranı, Bitcoin’in daha fazla rekabete ve daha istikrarlı ve güvenli bir blok zincirine sahip olmasını sağlar. Ek olarak, MiningPoolStats’ın izleme kaynağına göre Pazartesi gününün bilgi işlem gücü saniyede 113 exahash olmasına rağmen, ATH bilgi işlem gücü seviyesi şu anda 100 exahash ve Çin olayından önce 168 EH/s idi.

Bitcoin fiyatında izlenmesi gereken 5 şey!

Dolar Bitcoin karşısında güçsüzleşiyor

Dolar bu haftayı sert kapattı ve şu ana kadar neredeyse hiç toparlanmadı. ABD dolarının geçen hafta sonu altın konvertibilitesini sonlandırmasının üzerinden 50 yıl geçti. ABD dolarının bu zayıflığı, kolay bir getiri garantisi olmasa da, onu ilk tercih haline getirdiği için potansiyelinin artmasına yol açacaktır.

 

Korku ve Açgözlülük endeksi, Nisan ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı

Yatırımcı davranışını ortaya çıkaran korku/hırs oranı, hafta sonunun dört ayında en yüksek puanı alan kripto para korku ve açgözlülük endeksi şeklinde geliyor. Kripto para birimlerinin genellikle aşırı satılıp satılmadığını belirlemek için çeşitli faktörler kullanılır ve bunun tersi de geçerlidir.Belirli fiyatların satılması nedeniyle, endeks Pazar günü “aşırı açgözlülüğe” tekabül eden 76/100’e ulaştı. Buna karşılık, sadece geçen ay 10/100 olarak ölçüldü. Bugünün veya “aşırı korkunun” aksine. Bu nedenle, 50.000$’a olası bir Bitcoin (BTC) saldırısı piyasa duyarlılığını bir kez daha artırabilir ve piyasa Nisan ayında tarihi yüksek seviyelere yükselirken, beklenmeyen ayarlamalar riski de artacaktır.

 

Bitcoin fiyatında izlenmesi gereken 5 şey! – Bitcoin fiyatı – Bitcoin fiyatını etkileyen

Daha fazla haber ve analiz için buraya tıklayınız.

 

Related Posts

Leave a Reply