KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,093,484
Ethereum
112,384
BNB
13,250
XRP
20.85
Bitcoin düşüşünü hangi seviyede sonlandırabilir?

Bitcoin düşüşünü hangi seviyede sonlandırabilir?

Bitcoin (BTC) 29 Haziran tarihinde 36.600 dolar seviyesinde bir tepe oluşturdu ancak daha sonra bu seviyeden reddedildi. Düşüş hareketi devam ediyor. Bitcoin düşüşünü hangi seviyede sonlandırabilir?

Bitcoin (BTC) kısa vadeli yükselen takoz formasyonu içinde hareket ediyor olabilir. Ayrıca yükselen takoz formasyonları, genelde düşüşe işaret eden formasyonlar olarak değerlendiriliyor.

 

Bitcoin düşüşünü hangi seviyede sonlandırabilir?

 

Bitcoin düşüş yaşıyor

22 Haziran’da Bitcoin (BTC) yatay destek bölgesinden 31.400 dolara yükseldi. Geri tepme devam etti ve BTC 29 Haziran’da 36.600 doların zirvesini oluşturdu.

Öte yandan, yükseliş hareketi başlamadan önce MACD, RSI ve Stokastik Osilatör önemli ölçüde pozitif ayrışma gösterdi. Ancak günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler henüz yukarı yönlü bir trende işaret etmedi. RSI ticareti 50 seviyesinin biraz altında ve MACD hala negatif bölgede.

Ek olarak, stokastik osilatör bir ölüm haçına sahiptir. 30 Haziran’da BTC değer kaybetmeye başladı. Bu süreçte, düşüş eğilimi gösteren mum oluşmadı, ancak düşüş eğiliminin 1 Temmuz’da devam etmesi bekleniyor.

Ana direnç, yanal bir direnç bölgesi oluşturan 40.550 dolarda. Ayrıca direnç 0,382 fib. Düzeltme seviyesine karşılık gelir.

 

Bitcoin düşüşünü hangi seviyede sonlandırabilir?

 

Bitcoin fiyatında kısa vadeli görünüm

İki saatlik grafikten yükselen kama deseni içinde hareket etmek mümkün görünüyor. Yükselen kama deseninin direnç çizgisine birçok kez dokunması da dikkat çekicidir, ancak BTC destek çizgisine yalnızca iki kez dokunmuştur.

Yani destek hattı henüz onaylanmadı. Öte yandan 32.640 USD’de güçlü bir destek var. Destek 0,618 fib seviyesinde. Bir geri çekilme seviyesi oluşturur ve olası bir yükselen kama modelinin destek çizgisini keser.

İki saatlik grafik boyutunun teknik göstergeleri düşüşe işaret ediyor. MACD ve RSI düşüşte. Bu nedenle Bitcoin 32.640 dolar seviyesine düşebilir.

 

Dalga Sayımı Analizi

Uzun vadeli dalga numarası analizine göre, Bitcoin beş düşüş dalgası dalgasının son dalgasında dalgalanmaya devam ediyor. Buna ek olarak, yukarıda bahsedildiği gibi, BTC’nin 29 Haziran’da 36.600 dolar fiyatla reddedildiği iyi biliniyor. Bu seviye 0,618 fib’dir. Geri çekilme seviyesine karşılık gelen ikinci alt dalganın tepesi (siyah) oluşuyor olabilir.

Öte yandan, düzeltici fiyat değişiklikleri genellikle paralel kanallarda gerçekleşir. Ancak 36.600 USD’de oluşan yüksek noktadan paralel kanal ile direnç çizgisi (kırmızı ok) arasında bir mesafe var gibi görünüyor.

Ek olarak, BTC’nin mevcut işlem fiyatı paralel kanalın orta hattından daha düşüktür. Dolayısıyla bu fiyat eğilimi de düşüşe işaret ediyor. Paralel kanal kırılırsa düşüş trendi teyit edilebilir ve fiyat 23.600 USD’ye ve ardından 19.800 USD’ye düşebilir. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

 

 

Bitcoin düşüşünü hangi seviyede sonlandırabilir? – Bitcoin analiz – Bitcoinde son durum

 

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Leave a Reply