KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
1,119,442
Ethereum
60,704
BNB
6,605.8
XRP
17.74
Bitcoin Cüzdanı Nedir?

Bitcoin Cüzdanı Nedir?

Bitcoin alanına yeni girenlerle ilgili bir dizi makalenin son makalesinde, ” Bitcoin Cüzdanı Nedir? ” Sorunuzun cevabını arayacağız. Kripto para cüzdanının ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve güvenli bir cüzdanın ne olduğunu tartışacağımız bir rehber hazırladık.

 

Bitcoin Cüzdanı Nedir?

Bitcoin Cüzdanı Nedir?

Bitcoin cüzdan, hesap bakiyesini korumadan doğrudan hesaba girmeniz gereken özel ve genel anahtarları saklayabilen, kullanıcıların dijital para gönderip almasına ve blockchain sistemi ile etkileşime girmesine olanak tanıyan bir tür yazılımdır. BTC güncel fiyatı için buraya tıklayınız.

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Çalışır?

Birçok kişi, Bitcoin cüzdanlarının kullanımı hakkında yanlış bilgilere sahiptir. Ceplerimizdeki cüzdanların aksine Bitcoin cüzdanları para depolamaz. Aslında, kripto para birimi fiziksel olarak hiçbir yerde saklanamaz veya hiçbir yerde bulunamaz. Var olan tek şey, blok zincirinde depolanan işlem kaydıdır. E-cüzdan, sizin için genel ve özel anahtarları (özel ve genel anahtarlar) ve işlemleri (örneğin, blok zincirinde para gönderme ve alma) depolayan bir tür yazılımdır. Birisi size bitcoin veya kripto para birimi gönderdiğinde, cüzdanınızdaki özel anahtarla imzalanacaktır. Bundan sonra, blok zincirindeki genel anahtarla (genel anahtar) eşleştiğinde işleminiz kabul edilecektir. Sonuç olarak sadece size ait olan anahtarları, yaptığınız blockchain kayıtlarını içeren bir yazılım olduklarını söyleyebiliriz ve bu anahtarları harcadığınızda bu anahtarlar üzerinde işlem yapabilirsiniz.

Bitcoin Cüzdan Çeşitleri

 

Kripto para biriminizi saklamanız ve bunlara erişmeniz için birkaç farklı yol sunan birkaç cüzdan türü vardır. Bu Cryptocurrency cüzdan türlerini üç farklı kategoride kontrol edebiliriz. Yazılım, donanım ve kağıt. Yazılım masaüstü, mobil ve çevrimiçi olabilir. Bu yazıda, yalnızca donanım dijital cüzdanlarının işlevlerini tartışacağız.

 

Donanım Bitcoin cüzdanlarının diğer cüzdan türlerine göre birçok avantajı vardır. Özel anahtarınız, USB gibi bir cihazda saklanır. Diğer güvenlik ile karşılaştırıldığında daha fazla güvenlik avantajına sahiptir. Bu cüzdanların bazı özellikleri aşağıdaki gibidir:

İşlem çevrimiçi gerçekleştirilse bile, hesabınızın özel anahtarı çevrimdışı olarak saklanacaktır. Bu da güvenlik açısından diğer cüzdan türlerine göre daha güvenli bir yapıya sahip olduğunu göstermektedir.En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Birçok farklı uygulama programı arayüzüyle uyumlu olduğu için farklı kripto para birimlerini destekler. Ticaret yapmak kolaydır. İşlem, İnternet üzerinden bilgisayara bağlı bir cihaza atadığınız kişisel tanımlama kodu girilerek gerçekleştirilebilir.

M-cüzdanda işlem yaptıktan sonra, her türlü tehlikeden uzak durmanızı sağlamak için paranız çevrimdışı olarak saklanacaktır.

Daha fazla kripto para ve güncel kripto haberlerini görmek için buraya bakabilirsiniz.

Related Posts

Leave a Reply