KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,064,862
Ethereum
109,993
BNB
13,255
XRP
20.52
Bitcoin bir ülkenin resmi para birimi olacak!

Bitcoin bir ülkenin resmi para birimi olacak!

Bitcoin bir ülkenin resmi para birimi olacak! El Salvador, kripto para birimi Bitcoin’i ülkenin resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olmak için yasa tasarısı hazırladı. Bitcoin bir ülkenin resmi para birimi olacak!

Bitcoin bir ülkenin resmi para birimi olacak!

Orta Amerika ülkesi El Salvador’un başkanı, Bitcoin’i ulusal para birimi olarak kabul etmek için bir yasa tasarısı sunacaklarını duyurdu. Tasarı kabul edilirse El Salvador, Bitcoin’i ulusal para birimi olarak resmi olarak benimseyen ilk ülke olacak. Orta Amerika El Salvador Devlet Başkanı Naib Bukler, Bitcoin’i ulusal para birimi olarak kabul etmek için Kongre’ye bir yasa tasarısı sunacağını duyurdu. Başkan Buckler, “Bitcoin 2021” konferansına gönderdiği videolu mesajda, yasa taslağı ile yurt dışında yaşayan Salvadorluların ülkeye para göndermesinin çok uygun olacağını belirtti. Bunun yeni iş kollarının ortaya çıkmasına zemin hazırlayacağını söyleyen Bukele, Twitter hesabında Bitcoin’in piyasadaki mevcut değerinin 680 milyar dolar olduğunu belirtti. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Yüzde 1’i bile ülkenin milli hasılasını yüzde 25 artıracak

Cumhurbaşkanı, fonların yalnızca %1’i El Salvador’a yatırılsa bile, ülkenin gayri safi milli hasılasını %25 artıracağına dikkat çekti. Tasarı kabul edilirse, ülkenin mevcut ulusal para birimi olan ABD dolarına ek olarak, Bitcoin resmi olarak kullanılacak.

 

Leave a Reply