KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
1,120,146
Ethereum
60,672
BNB
6,606.3
XRP
17.77

BİTCOİN 50.000 DOLAR SEVİYESİNİ AŞTI!

Kripto para piyasasında Bitcoin sadece üç ay önce yaşadığı düzensiz düşüşten sonra toparlanma sürecindeydi yakından takip edilen Bitcoin piyasası 50.000$ seviyesini tekrardan aşarak gündeme geldi.

Bitcoin en son Mayıs ayının ortasında böyle bir yükseliş ile karşılaşmıştı.

Kripto para birimlerindeki bu hareketlenme, yatırımcıların heyecanını artırdığını ve Bitcoin için 100.000$ veya daha fazlası uzun vadede olabileceğini gösterdi.

Bensignor Investment Strategies CEO’su Rick Bensignor pazartesi günü yazdığı bir notta, Bitcoin için şunları söyledi;  

“Yeni bir ticaret aralığı olarak beklediğim üst sınıra yaklaşıyor” 

 

Investing In Bitcoin Hits Tipping Point After Price Of Bitcoint Skyrockets On Mania | Investor's Business Daily

 

Bitcoin, likidite dalgası, yatırımcılardan artan talep nedeni ile iyimserlik seyri sürüyor Nisan ayında neredeyse 65.000$ bir rekor kırdığını da söylemeden geçmeyelim.


O zamandan beri sürdürmekte olduğu toparlanma sürecinin, CoinGecko tarafından izlenen 9.000’den fazla dijital token’nın değerini bir ay önce 1.2 trilyon doalardan yaklaşık 2.2 trilyon dolara ulaştığını gördük. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Ayrıca, Londra’da Paypal Holdings Inc, İngiltere’deki müşterilerin bu haftadan itibaren Bitcoin ve diğer kripto paraları alım-satım yapmalarına izin verecek.

Paypal’ın kripto piyasasında hizmetlerinin ABD’ dışındaki ilk uluslararası genişletme hareketi bu da bize daha büyük genişlemelerinde yaşana bileceğini hissettirdi. Bu yeni varlık sınıfının daha fazla ana akım olarak benimsenmesinde etkili olabilir.

Dünya çapında 403 milyondan fazla aktif hesaba sahip olan San jose, CA merkezli şirket, tüketicilere kripto piyasasına erişim sunan en büyük finans şirketidir. 

Paypal  bu yılın başında ABD’nde kripto para piyasasında alım-satımın başlattığını ve sonrasında yatırımcılara kendi para cüzdanları oluşturdu ve minyonlarca kripto para ile ticaret gerçekleşti.

Birleşik Krallık’ta bu gün itibari ile başlayan PayPal’ın hizmeti, Coinbase Global Inc gibi yerleşik kripto para birimi borsalarının yanı sıra,  Fintech ve Recolut gibi  rekabet edecek gibi görünüyor. 

Daha bilindik finans şirketlerinin, hem tüketiciler hem de kurumlar olmak üzere yatırımcılarına artan kripto para piyasasının dijital varlıklarında erişim sunması ile başlanan bu yolculukta Dünya’mızı sarsan pandemi süreci ile birlikte daha dijital bir hayata geçiş yapıyoruz bunun getirdiği yeniliklerle dijital para piyasasında da bir genişleme ve büyüme görmemiz hiç şaşırtıcı gelmiyor aslında. 

Mumbai’den de haberler var 2008 yılında kripto para biriminin doğuşunun ardından, bir gün dünyadaki mevcut merkezi sistemin verimsizliklerinin yerini almasına yardımcı olabilecek bir ortak para sistemi olacağı hayal ediliyordu. 

O zamanlar yeni ortaya çıkan blok zinciri teknolojisi üzerinde inşa edilmiş bir internet nakit sistemi fikri çok çılgıncaydı. Küresel mali krizin ortasında doğan eşler arasında alım-satım sağlayan bu sistem 1992’den beri ktiptografları rahatsız eden sorunlarında çözüm bulmasıyla çözüme ulaştı.

2021’e hızlı bir şekilde geri dönüş yaptığımızda ise bu gün daha fazla insan kripto para birimlerini bir para biriminden ziyada yatırım aracı olarak görüldüğünü söylemek gerekir. Aslında, Bitcoin  bir kripto para biriminin yaygın olarak kabul edilen bir para birimi haline geldiğini de  düşünebiliriz. 

Belki de kripto para piyasasının en iyi ve uygulana bilir bir varlık sınıfı olarak kabul görmesi için üstesinden gelmesi gereken bir çok sorun olacaktır ama bu gelişen ve ilerleyen dünya ve piyasa içerisinde çokta uzak bir zamanda bunların gerçekleşmesinin söz konusu olmadığını söyleyebiliriz.

 

Bitcoin fiyatında izlenmesi gereken 5 şey! – Bitcoin fiyatı – Bitcoin fiyatını etkileyen

Daha fazla haber ve analiz için buraya tıklayınız.

 

Related Posts

Leave a Reply