KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,085,378
Ethereum
111,403
BNB
13,162
XRP
20.72
Ayı piyasası nedir? Kripto paralar ayı piyasasına mı girdi?

Ayı piyasası nedir? Kripto paralar ayı piyasasına mı girdi?

Ayı piyasası nedir? Kripto paralar ayı piyasasına mı girdi? Bu sorular son zamanlarda kripto paralarda en çok sorulan sorulardan biri oldu.  Kripto paraların son zamanlarda düşüş yaşaması yatırımcıları iyice korkutmaya başladı ve ufak hareketler ile yatırımcılar mutlu yada üzüntü tedirgin olabiliyor. Bu makalemizde Kripto paralar ayı piyasasına mı girdi? Ayı piyasası nedir? hakkında konuşacağız.

 

Ayı piyasası nedir? Kripto paralar ayı piyasasına mı girdi?

Kripto para ayı sezonu ayı piyasası ne demek?

Bir ayı piyasası veya ayı piyasası, piyasa fiyatlarında uzun vadeli bir düşüş dönemidir. Genellikle bir menkul kıymetin fiyatının, genel karamsarlık ve olumsuz yatırımcı duyarlılığı nedeniyle son dönemdeki en yüksek seviyesinden% 20 veya daha fazla düştüğü bir durumu ifade etmek için kullanılır. Ayı piyasası sezonu, kripto para birimlerinin değer kaybetmeye devam ettiği ve eksik olduğu bir dönemdir. Piyasada uzun bir boğa piyasası var. Bu boğa piyasası sırasında birçok kripto para biriminin değeri 3 ila 4 kat arttı.

 

Ayı tuzağı nedir?

Genel pazarda boğa pazarı hakim olduğunda, bu pazarda tuzak denilen büyük yatırımcı balinanın manipülasyonu ve satış etkisiyle ürün aniden% 20 düşüyor. Bunun amacı, küçük yatırımcıların paniğe kapılıp ürünleri düşük fiyata satmasını ummaktır. Ürün, destek seviyesinin altına düştü ve destek seviyesinin çok altına düştü ve ardından hızlı bir yükseliş eğilimi gösterdi.

 

Günlük kripto para analizleri için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Ayı piyasası nedir? Kripto paralar ayı piyasasına mı girdi?

Ayı sezonu başladı mı ?

Ayı piyasası sezonunun başladığına ve para biriminin yükseliş eğiliminin henüz bitmediğine inanılıyor olsa da, analistler kripto para piyasasının mevcut durumunun pek parlak görünmediğine dikkat çekti. Elon Musk’ın tweetleri Bitcoin’in değerini aşırı derecede düşürürken, BTC’nin değeri düştü ve diğer kripto para birimlerinin değerinin düşmesine neden oldu. Çok fazla belirsizlik var. Ayı piyasası dönüştürülürse, fiyatın 12.000 ABD Doları ve 15.000 ABD Doları’na düşebileceği tahmin edilmektedir. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

 

Ayı sezonu ne zaman biter?

Ayı piyasasının ne kadar süreceği koşullara bağlıdır. Bazıları sadece birkaç hafta sürebilirken diğerleri birkaç yıl sürebilir. Bir önceki ayı sezonu 4 yıl sürdü. Bitcoin, 2017 yılında en çok konuşulan konulardan biri olmayı başardı ve 20.000 $ seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, ayı piyasası yaklaşık 4 yıl sürdü ve fiyat Aralık 2018’de 3.300 ABD dolarına, Mart 2020’de 4.500 ABD dolarına düştü.

 

Bitcoin güncel fiyatını görmek için buraya tıklayınız.

 

Leave a Reply