KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
715,704
Ethereum
43,284
BNB
5,723.6
XRP
13.70
Aralık ayında Bitcoin bu seviyelere yükselebilir!

Aralık ayında Bitcoin bu seviyelere yükselebilir!

Verilere göre Bitcoin yatırımcıları yükseliş eğiliminde.Şimdiki yüzde 50’lik düzeltmelerde bile çoğu analist iyimser kalıyor. Birçoğuna göre yatırımcıların sonsuz iyimserliğinin ve sonsuz yükselişe olan inancının bir nedeni, BTC’nin azalan ihracı ve 21 milyon tokenlik sabit arz limiti olabilir. Bununla birlikte fiyatlarda yaşanan ani çöküşleri veya yükselişleri çoğu tahmin edemez. Aralık ayında Bitcoin bu seviyelere yükselebilir!

 

Aralık ayında Bitcoin bu seviyelere yükselebilir!

 

Bitcoin ve opsiyon piyasası: Veriler neler söylüyor?

 

Bazı yatırımcılar, 2021’in sonu için 100.000 dolar veya daha yüksek bir seviyeyi hedefliyor. Uzmanlara göre değer ve fiyat arasındaki farkın daha belirgin hale gelmesi, bu durumu tetikliyor. Ancak bir uzmana göre, fiyatlara hangi oranların yerleştirildiğini görmek için, opsiyon piyasalarında mevcut olan alımları analiz etmek gerekiyor.

Kripto analisti Marcel Pechman’a göre satın alım opsiyonları, satma opsiyonlarına kıyasla baskın olsa da, bu, uzun vadede her varlık sınıfı için yaygın olduğuna dikkat çekiyor. Bununla birlikte, analiste göre, 50.000 dolar tutarındaki bir alım opsiyonu, fiyatları gözle görülür şekilde farklı olacağından, 200.000 dolar tutarındaki bir alım opsiyonundan daha fazla şey gösterir.

Şu anda 50.000 dolarlık BTC için 31 Aralık’taki satın alım opsiyonları 4.350 dolar değerinde. Bu sırada, 200.000 dolarlık satın alım opsiyonları 415 dolar değerinde. Uzmana göre yatırımcılar genellikle daha yüksek opsiyonları satarken, aynı anda daha düşük opsiyon satın alırlar ve yatırımcıların yalnızca ultra bullish alım opsiyonlarını satın aldığını varsaymak genellikle yanlış. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

 

BİTCOİN GÜNCEL FİYATI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

 

Opsiyon piyasalarına göre 100.000 dolar hâlâ geçerli

 

Black & Scholes modeline göre, 100.000 dolarlık alım opsiyonu için mevcut 1.185 dolarlık fiyatın matematiksel olasılığı %13’tür. Bu metodolojinin yalnızca 31 Aralık’taki fiyatı dikkate aldığını ve 99,999 dolarlık fiyatı bir başarı olarak saymadığını belirtmekte fayda var. Buna rağmen, profesyonel trader’ların hala 100.000 dolarlık yıl sonu opsiyonlarını değerlendirdiğine dair güçlü kanıtlar var. Analiste göre bu seviyeye ulaşılması şu anda çok zormuş gibi görünebilir, ancak Bitcoin’in volatilitesi, özellikle hala yılın yarısında olduğumuz düşünüldüğünde, sürprizlere yer bırakıyor.

 

Haberler sayfasına dönmek için buraya tıklayınız.

Aralık ayında Bitcoin bu seviyelere yükselebilir! – Bitcoin analiz – Bitcoin Haberleri

 

Leave a Reply