KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,064,862
Ethereum
110,041
BNB
13,237
XRP
20.65
Bitcoin bir ülkenin resmi para birimi olacak!

ABD’den Bitcoin için risk uyarısı!

Son yıllarda kripto para birimi, yatırımcıların favori yatırım araçlarından biri haline geldi. Son haberlere göre ABD sermaye piyasası düzenleyicisi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin’e yatırım yapanlar için bir rapor hazırladı ve spekülatif varlık beyanlarının çok dikkatli okunması gerektiği konusunda uyardı. Öte yandan, ürün ve hizmetlerin ödenmesinde artan kripto para kullanımı nedeniyle, alımların artmasıyla birlikte tüm pazarlarda toplam işlem hacmi bir kez daha 2,5 trilyon ABD dolarının üzerine çıktı.

ABD'den Bitcoin için risk uyarısı!

ABD’den Bitcoin için risk uyarısı!

 

ABD SPK Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para birimleri hakkında bir rapor yayınladı ve Bitcoin’in yatırımcılar için oluşturduğu riskler konusunda uyardı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bitcoin vadeli işlemler piyasası ve borsa yatırım fonları için hazırlanan bir raporda, yatırımcıların yatırılacak fonların açıklamasını dikkatlice okuması ve tüm fonların olası kayıplarına hazırlıklı olması gerektiğini belirten bir açıklama yaptı. Bitcoin’in spekülatif bir varlık olduğunu hatırlatan rapor, bu alanda pozisyon tutan yatırımcıların çok fazla risk alabileceğini duyurdu.

 

Bitcoin güncel fiyatı için buraya tıklayınız.

 

PİYASA HACMİ TEKRARDAN 2,5 TRİLYON DOLAR ÜSTÜNE ÇIKTI!

Ürün ve hizmetlerin ödemesi için kripto para birimlerinin kullanımının artması nedeniyle alımların artması nedeniyle, tüm pazarların toplam işlem hacmi yeniden 2,5 trilyon ABD dolarının üzerine çıktı. Palantir, Colorado’da bulunan ve müşterilerinin ödeme yapmak için Bitcoin kullanmalarına olanak tanıyan 30 milyar dolarlık bir veri analiz şirketidir.

Bir CNBC raporuna göre, Palantir ayrıca şifreli bir varlık projesinin varlığını da duyurdu. Elektrikli otomobil üreticileri Tesla ve MicroStrategy (Bitcoin’i rezerv varlık olarak benimseyen ilk büyük şirketlerden biri) Şubat ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldı ve Bitcoin satışlarını kabul edeceklerini açıkladı. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

 

ABD'den Bitcoin için risk uyarısı!

 

PayPal’ın ödeme platformu Venmo, Nisan ayında Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash para birimlerini desteklediğini duyurdu. 10 Mayıs’ta yapılan bir basın açıklamasına göre, halka açık çay şirketi Urban Tea, tüm Çin mağazalarında Dogecoin, Ethereum ve Bitcoin’i kabul etmeye başladı. Satın alma hacminden etkilenen ilk 100 birimden yalnızca 4’ü değerlidir ve düşüşlerden biri ilk 10’dur.

Bu gelişmelerle birlikte tüm piyasaların toplam işlem hacmi 7 Mayıs’ta ilk kez 2,5 trilyon ABD Dolarını aştıktan sonra bu hafta başında gerileyerek tekrar 2,0 trilyon ABD Doları ölçeğine ulaşarak 555,65 milyar ABD Dolarına ulaştı. 7 Ocak’ta kripto para piyasasının toplam tutarı ilk kez 1,0 trilyon ABD Doları’nı aştı, 15 Şubat’ta 1,5 trilyon ABD Doları ve 10 Nisan’da 2,0 trilyon ABD Doları oldu.

Bitcoin, son 24 saatte 54.683,99 ila 57.776,23 dolar arasında dalgalandı ve birimin haftalık kazancı% 5,51 iken,% 4,79 artışla 57,755,77 $ ‘a yükseldi. Bitcoin’in toplam piyasa değeri de yaklaşık 45 milyar dolar artarak 1.08 trilyon dolara ulaştı. Ethereum, fiyatı 3.841,80 ila 4,332,34 dolar arasında dalgalandığı ve haftalık kazancı% 32,13’e ulaştığı son 24 saatte% 12,74 yükselen kripto para piyasasında en büyük ikinci birimdir. Bu sektörün pazar büyüklüğü de 501 milyar ABD dolarını ve yarım trilyon ABD dolarını aşıyor.

 

Kripto paralar hakkında daha fazla haber ve analiz için buraya tıklayınız.

Related Posts

Leave a Reply