KRİPTO PARA DÜNYASI
Bitcoin
2,094,789
Ethereum
112,335
BNB
13,225
XRP
20.86
Bitcoin neden yükseliyor? Yükselmeye devam eder mi?

3 YIL SONRA FİNTECH GERİ Mİ DÖNÜYOR?

3 YIL SONRA FİNTECH GERİ Mİ DÖNÜYOR?

Amerika fintech devi Stripe, kullanıcıları için kripto ödemelerini hareketlendirmek yeni bir blok zinciri ekibi işe alıyor.

100 milyar dolarlık şirket, yavaş işlem süreleri ve artan ücretleri sebebiyle Bitcoin desteği sunmaktan geri çekildikten üç yıl sonra kripto piyasasına geri dönüyor.

Şirketin Stripe’in internet sitesindeki bir iş listeleme sayfasına göre , firma kripto piyasasında tecrübeye sahip dört “Mühendis” arıyor. Guillaume Poncin, mühendislik başkanı belirtilen o kadar mühendis ve tasarımcılar arıyor. Web sitesini ve ara yüzlerinin tasarımları ve kurumları için.

Liste, geleceğin mühendislerinin ve tasarımcılarının “web/mobil kullanıcı arayüzlerinden arka uç, ödemeler ve kimlik sistemlerine kadar her şeyde çalışmakla görevlendirileceğini belirtiyor.

“Ödemeleri kabul etmek, fonları taşımak, fiat ve kripto arasında alışveriş yapmak vb. Için çok daha iyi yapı taşları için bu alandaki geliştiricilerden ve kullanıcılardan artan bir ihtiyaç duymaktayız. Bu problemlere ve ihtiyaçlara odaklanarak, daha hızlı, daha güvenli ve daha fazlasını inşa etmeyi hedefliyoruz. Daha yüksek nitelikli kripto etkin deneyimler” dedi.

Stripe Kurucu Ortağı John Collison , Poncin’in gönderisine “Stripe ve kripto aynı anda büyüdü” diyerek katıldı ve işletmenin uzaydaki “heyecan verici” gelişmeleri gözlemledikten sonra kriptoya atılmaya karar verdiğini anlattı:

Kripto ödemelerini kabul etme hamlesi, Square, Paypal, Mastercard ve Square gibi büyük rakiplerin kripto piyasasına girmesinden sonra geldi. Square, 2018’de Cash App aracılığı ile BTC ticaretini başlattı. Paypal, Ekim 2020’de Amerika müşterileri için kripto desteği başlattı, Mastercard ise bu sene Şubat ayında ağında birden çok kripto varlığını destekleyeceğini duyurdu.

Başlangıçta Stripe Bitcoin’i ( BTC ) 2014 senesinde kabul etmeye başladı , fakat yavaş işlem süreleri ve artan ücretler sebebiyle dört yıl sonra desteğini geri çekti.

 Afrikanın öncüsü olmaya çalışan kripto ödeme ağı ile tanışın.

Dijital ödemeler şirket , 2011 senesinde kurulmuş ve yaklaşık 100 milyar $ güncel bir değerleme vardır edildi. Mart 2021’de Stripe , 2019’daki 35 milyar dolarlık önceki değerini iki katına çıkararak 95 milyar dolarlık bir fonlama turunda 600.000.000 dolar topladı. Built With’ten alınan verilere göre, şu an için Stripe’in ödeme platformunu kullanan 784.256 aktif internet sitesi var.

Related Posts

Leave a Reply